• Treniruotės

    Kodėl mums taip sunku prisiversti sportuoti?

    Viena iš kliūčių, trukdančių mums sportuoti, yra mūsų smegenys. Jos neleidžia mums judėti, nors visi žinome, kad sportas yra naudingas sveikatai ir protui. Galime sau sakyti, kad esame užsiėmę, pavargę ar blaškomi kitų dalykų, bet tikroji priežastis yra paprasta: mes nesiryžtame sportuoti. Jei tikrai norime tapti stipresni, sveikesni ir tinkamesni, turime įveikti kliūtis, kurios mūsų trukdo. Viena iš tokių kliūčių yra mūsų smegenys, kurios neleidžia mums sportuoti. Evoliucijos požiūriu, žmonės išsivystė taip, kad galėtų toleruoti didelį fizinį aktyvumą, bet taip pat ir linktų ilsėtis, kai įmanoma, kad sutaupyti energijos, kai judėjimas yra būtinas ar malonus, paaiškina žmogaus evoliucinės biologijos profesorius Daniel Lieberman, knygos „Exercised: Why Something We Never Evolved to…

  • Sveika mityba,  Treniruotės

    Ką galima valgyti prieš bėgiojimą ir kiek laiko po pietų galima išbėgti į trasą?

    Prieš bėgimą svarbu tinkamai pasirūpinti maistu, kad organizmas gautų pakankamai energijos ir reikiamų maistinių medžiagų. Tai gali pagerinti jūsų bėgimo našumą ir sumažinti prieš treniruotę kylantį diskomfortą. Štai keli patarimai, ką galima ir ko geriau vengti valgyti prieš bėgimą. Ką galima valgyti prieš bėgiojimą? Angliavandeniai: Pilno grūdo angliavandeniai: Ryžiai, avižiniai dribsniai, kviečių duona ir kiti pilno grūdo produktai suteikia ilgalaikės energijos. Baltymai: Vidutinio ar mažo riebumo baltymai: Vištiena, žuvis, tofu, jogurtas arba kiaušiniai gali suteikti baltymų, kurie padeda išlaikyti raumenų masę. Gėrimas: Vanduo: Geriant pakankamai vandens prieš treniruotę, išvengsite dehidratacijos. Vaisiai: Bananas ar kitas lengvas vaisius: Teikia natūralių angliavandenių ir elektrolitų, kurie padeda išlaikyti vandens balansą. Ko geriau vengti prieš…

  • Treniruotės

    Noriu pradėti bėgioti? Nuo ko pradėti?

    Tai dažnas klausimas iš žmonių, kurie vienu ar kitu savo gyvenimo momentu nusprednžia ar gauna rekomendaciją pradėti sportuoti bei bėgioti. Tad nedelsiant ir pradėkime – ką reikia žinoti,kas yra svarbu pradedant bėgioti? Ko reikia, norint pradėti bėgioti? Bėgimas yra puikus būdas palaikyti fizinę formą ir gerą nuotaiką. Štai keletas patarimų, kaip pasiruošti bėgimui. Pasitikrinkite sveikatą Prieš pradėdami bet kokią fizinę veiklą, ypač jei turite sveikatos problemų arba nebuvote aktyvus ilgą laiką, svarbu pasitarti su gydytoju. Gydytojas gali įvertinti jūsų sveikatos būklę, pasiūlyti reikiamus tyrimus ir suteikti rekomendacijas, kaip pradėti treniruotės programą atsižvelgiant į jūsų individualias sąlygas. Geras avalynės pasirinkimas Bėgimas yra krūvis jūsų kojoms, todėl tinkamos avalynės pasirinkimas yra labai…

  • Treniruotės

    10 tūkst. žingsnių per dieną – daug ar mažai? Kaip vaikščioti nekenkiant savo sveikatai

    Vaikščiojimą galime laikyti viena pigiausių ir dėl to priimtiniausių aktyvaus gyvenimo veiklų. Nors žingsniuojame net tada, kai mūsų kelionės tikslu tampa šaldytuvas ar patogi namų sofa, tačiau teisingą vaikščiojimo techniką yra įvaldę tik nedidelis žmonių skaičius. Kokią naudą mūsų organizmui teikia žingsniavimas bei kokiomis vaikščiojimo gudrybėmis verta pasitikėti pataria Paliesiaus klinikoje dirbanti kineziterapeutė Julija Monkevičienė ir prekybos tinklas „Lidl“. Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad gerą žmogaus savijautą ir sveikatą užtikrina per dieną nueinami bent 10 tūkst. žingsnių. Tokiu būdu mes įdarbiname savo kūno raumenis, neužsisėdime vietoje ir palaikoma aukštą fizinio aktyvumo lygį. „Visų žmonių fizinis pajėgumas yra skirtingas, todėl negalime vadovautis minėtu skaičiumi it taisykle. Tiesa, atsižvelgdami į didėjantį visuomenės fizinį…

  • Treniruotės

    Reabilitacijos ateitis – pilateso treniruotės su įranga

    Karantino metu vis daugiau žmonių mankštinasi namuose. Nors dažnai sakoma, kad bet koks judėjimas geriau nei jokio, savarankiškas sportavimas kartais gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Ypač pradedantiesiems ar žmonėms, patyrusiems traumų, kenčiantiems nugaros, kaklo skausmus ar turintiems kitų sveikatos problemų. Treniruotės internetu nemažai daliai gyventojų tapo tikru išsigelbėjimu per karantiną uždarius sporto klubus, jogos, pilateso studijas. Tačiau net ilgą laiką sportuojantys žmonės, atlikdami pratimus savarankiškai kartais neišvengia klaidų – nuo neteisingo kvėpavimo iki  neteisingų judesių. Atliekant pratimus labai svarbu stebėti savo padėtį. Be trenerio priežiūros tą padaryti labai sudėtinga. O bandymai užsiimti savigyda, kai daromi atsitiktiniai internete rasti pratimai nugarai, kaklui ar sąnariams stiprinti gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai.…

  • Treniruotės,  Treniruotės moterims

    Nemokamos treniruočių programos moterims

    Šis straipsnis sudarytas iš 3 treniruočių programų. Sau tinkamą ras, praktiškai kiekviena, turinti noro sportuoti. Programos skirtos: pradedančiąjai, vidutiniokei ir pažengusiąjai, kartu su rekomenduojamomis serijomis. Jeigu jums įdomu kiek kartų daryti kiekvieną pratimą – tai priklauso nuo jūsų užsibrėžtų tikslų. Kuo jūsų siekiamybės yra didesnės – tuo daugiau kartų per dieną reikia atlikti pratimus. Geriausia nemaišyti šių treniruočių programų ir vienu metu treniruotis tik pagal vieną iš jų. Pradedančiąjai – riebalų tirpdymas. Pirmadienis:  širdis + viršutinė dalis. 5 minučių apšilimas ant bėgtakio. 10 minučių risnojimas ant bėgtakio. 5 minučių poilsis. 3 serijos pritraukimų. 3 serijos hantelių kilnojimo bicepsui. 3 serijos virvės traukimų žemyn tricepsui. 3 serijos hantelių stūmimo i priekį.…

  • Treniruotės

    Ar įprastas sportas turi ateitį tarp sparčiai augančio e. sporto?

    Sportas gyvuoja nuo pat žmonijos aušros, o civilizacijos visoje metais sportas virto didžiuliais renginiais su daugybe žiūrovų. Dėl šios priežasties logiška, kad atsiradus technologijoms ir vaizdo žaidimams atsirado ir varžybų scena: Elektroninis sportas, arba trumpiau – e. sportas. Kol egzistuoja e. sportas, žmonės abejojo šio pavadinimo pagrįstumu ir tuo, ar šios vaizdo žaidimų varžybos iš tikrųjų yra sportas. Visuomenė aistringus vaizdo žaidimų žaidėjus paprastai laiko tingiais ir antsvorio turinčiais suaugusiais arba vaikus, turinčius per daug laisvo laiko. Su tuo pačiu jiems asocijuojasi ir e. sporto sportininkai. požiūriu ir daro prielaidą, kad vien dėl to, jog e. sporto šakos nėra tokios fiziškai sunkios, jos neturėtų būti laikomas tikru sportu. Remiantis oficialia…

  • Treniruotės,  Treniruotės moterims,  Treniruotės vyrams

    Nugaros raumenų tempimo ir stiprinimo pratimai

    Norintiems sustiprėti, atsipalaiduoti ri prasimankštinti – puikiai tiks šie pratimai nugarai. Atpalaiduojančios pozos: Atsigulus ant nugaros, kojas pakelti ir sulenkti 90° kampu: a) įkvėpti pro nosj (pilvas išsipučia), b) iškvėpti pro burną (pilvas suglemba). 10-15 min kvėpuoti giliai ir ramiai, stengtis visiškai atpalaiduoti kūną. Atsigulus ant nugaros, sulenkti kojas per kelius. Po pakinkliais pakišti kokj nors pakankamai minkštą daiktą, kuris galėtų išlaikyti kojų svorj. 10-15 min kvėpuoti giliai ir ramiai, stengtis visiškai atpalaiduoti kūną. Nugaros raumenų tempimo ir stiprinimo pratimai: 1. Atsigulus ant nugaros, ištiesti rankas ir kojas, pėdos – j save, juosmens dalis prigludusi prie grindų. Išsitiesti! 2. Atsigulus ant nugaros, rankomis pakaitomis pritraukti vieną, po to – kitą kelį prie…

  • Treniruotės,  Treniruotės moterims,  Treniruotės vyrams

    Kaip taisyklingai atlikti tempimo pratimus

    Prasitampymas yra pagrindinis būdas kaip jūs galite pagerinti savo visapusišką sveikatą ir fizinę būklę. Įtraukdami reguliarią lankstumo treniruotę į savo treniruočių programą jūs: Pagerinsite kraujo cirkuliaciją; Pagerinsite savo lankstumą; Sumažinsite sąnarių sustingimą; Sumažinsite raumenų tamprumą; Pagerinsite gebėjimą atsipalaiduoti; Sudarysite sau sąlygas protinėms treniruotėms, tokioms kaip vizualizacija. Pilna prasitampymo treniruotė gali užtrukti ne ilgiau kaip 10 minučių. Geriausias metas prasitampyti yra tuomet, kai jūsų raumenys yra sušilę ir jūs visapusiškai esate apšilęs. Geriausias metas atlikti lankstumo pratimus yra po treniruotės. Tuomet raumenys yra labiausiai įšilę ir. Susitelkite ties tų raumenų pratampymu, kuriuos jūs daugiausiai naudojate tam tikroje treniruotėje ar savo sporto šakoje.

  • Treniruotės,  Treniruotės vyrams

    Svorio metimo programa vyrams

    Į svorio metimo programą vyrams privalo įeiti pratimai, kurie  suderintų ir sustiprintų viršutinę ir apatinę kūno dalis, taip pat ir širdies raumenis. Širdis yra pats svarbiausias žmogaus raumuo, kuriam reikia ypatingo dėmesio, norit sureguliuoti ir subalansuoti sveiką treniruočių rutiną. Šie pratimai turėtų susidėti iš: vaikščiojimo, bėgiojimo, irklavimo ir plaukimo. Pratimai priverčiantys jūsų širdį plakti intensyviau, nei įprastai lemia tikrąjį svorio numetimą, nes darant juos yra naudojami visi kūno raumenys. Intervalinis treniravimasis yra rekomenduojamas “Mayo” klinikos, kadangi yra labai naudingas kūnui, taip pat ir svorio metimui. Deja, šios treniruotės neišvengiamai sumažins jūsų raumenų masę, dėl ugdomos ištvermės. Intervalinės treniruotės nėra rekomenduojamos vyrams kurie yra tik pradedantieji svorio metime. Šį būdą jūs…