Treniruotės,  Treniruotės vyrams

Svorio metimo programa vyrams

Į svorio metimo programą vyrams privalo įeiti pratimai, kurie  suderintų ir sustiprintų viršutinę ir apatinę kūno dalis, taip pat ir širdies raumenis. Širdis yra pats svarbiausias žmogaus raumuo, kuriam reikia ypatingo dėmesio, norit sureguliuoti ir subalansuoti sveiką treniruočių rutiną. Šie pratimai turėtų susidėti iš: vaikščiojimo, bėgiojimo, irklavimo ir plaukimo.

Pratimai priverčiantys jūsų širdį plakti intensyviau, nei įprastai lemia tikrąjį svorio numetimą, nes darant juos yra naudojami visi kūno raumenys. Intervalinis treniravimasis yra rekomenduojamas “Mayo” klinikos, kadangi yra labai naudingas kūnui, taip pat ir svorio metimui. Deja, šios treniruotės neišvengiamai sumažins jūsų raumenų masę, dėl ugdomos ištvermės. Intervalinės treniruotės nėra rekomenduojamos vyrams kurie yra tik pradedantieji svorio metime. Šį būdą jūs galėtumėte apsvarstyti tuomet, kada būsite pasiekę, labiau proporcingą kūno svorį ir dydį.

Jeigu jūs pradedate laikytis svorio metimo programos ir dar nesate pasiruošę rodytis sporto salėje, galite pradėti nuo pritūpimų, atsispaudimų, šuoliukų ir prisitraukimų, kad sustiprintumėte savo kojų bei rankų raumenis. Skersinį lengva pritvirtinti prie bet kokių durų rėmo, o tai jum padės sustiprinti jūsų viršutinius ir apatinius rankų raumenis. Prisitraukimai, kuomet vargina, padeda sustiprinti bei suderinti daugelį kūno raumenų.
 Suderinti, pabrėžti ir sustiprinti šlaunis ir sėdmenis, kol metate svorį, jums reikės susikurti specialią programą toms kūno vietoms. Įtūpstai, pritūpimai ir pasistiebimai yra puikus būdas stiprinti kojų raumenis, ir tam jum nereikia jokių svorių. Negana to, jie gali būti naudojami ir padidinti svorio metimo programos efektyvumą. “Medicininiai” (treniruočių) kamuoliai, kurie yra įvairiauių dydžių, gali būti naudojami pritūpimų pratimams.

Kuomet jūsų pasitikėjimas savimi didėja, ir kūnas pradeda prisitaikyti prie susikurtos svorio metimo programos, jūs galite išmėginti sunkesnes, ir labiau varginančias treniruotes sporto salėje. Į svorio metimo programą vyrams gali  įeiti ir pratimai su svoriais, kuomet didinant juos palaipsniui, raumenys prisitaiko ir įgauna daugiau jėgos. Sporto salėje yra ne vienas treniruoklis, kuris gali padėti jėgos ir masės auginimo treniruotėje. Prisitraukimai ir atsispaudimai naudojant virvinius treniruoklius — padidins galūnių raumenis, ir padės išryškinti raumenų tonusą. Kėlimai, pritūpimai, rietimai, įtūpstai, štangų stūmimas turėtų tapti svarbia jūsų svorio metimo programos dalimi, tačiau svarbiausias dalykas kurį reikia išvystyti yra rutina.

Geriausia svorio metimo programa vyrams yra ta, kuri yra atliekama nuo trijų iki keturių dienų per savaitę. Atminkite — sveika mityba ir reguliarus sportas pagerina jūsų fizinę buklę, sveikatą, ir teikia emocinį pasitenkinimą.