Produktai

Kava lieknėjimui – naudinga iki paskutinio tirščių trupinėlio

Kol mokslininkai ginčijasi kiek puodelių kavos yra sveika išgerti per dieną, moterys dalinasi patarimais, kaip kava gali padėti lieknėjimui.

Visiems žinoma, jog kava tonizuoja, aktyvina organizmą, o tuo pačiu skatina medžiagų apykaitą. Medžiagų apykaita yra viena iš lieknėjimo sudedamųjų dalių. Tačiau ne bet kokia kava. Norint išties sulieknėti, reikia gerti paprastą juodą kavą – be pieno ir be cukraus. Kava, kokią dabar daugelis geria vadinamuose kavos baruose su plakta grietinėle, sirupu ir daug cukraus, ne tik nepadeda lieknėti, o priešingai – skatina  nutukimą, nes tokia kava turi daug kalorijų. Todėl daugeliui žmonių vien atsisakymas skoninės kavos padeda pagerinti savijautą ir atsikratyti kelių papildomų kilogramų.

Žinoma, kalbant apie kavą ir lieknėjimą, daugelis prisimena žalią kavą. Tai taip pat puikus raciono papildymas, kuris skatina greitesnį kilogramų tirpimą. Tačiau kaip ir visada, vienas lauke ne karys, žalią kavą, reikia derinti su mitybos pokyčiais ir aktyvesniu gyvenimo būdu bei sportu.

Ne tik geriama kava yra kupina teigiamų savybių, tačiau ir kavos tirščiai gali būti puikiai panaudojami lieknėjant. Lieknėjimui itin padeda odos šveitimas. Šveitimas suaktyvina limfos tekėjimą, kraujotaką, medžiagų apytaką, o svarbiausia, pašalina negyvas odos ląsteles, leidžia odai kvėpuoti, o tai itin svarbu, norint turėti gražią ir lygią odą. Kūno šveitiklių sudėtyje svarbią užduotį atlieka abrazyvinės dalelės. Kavos tirščiai būtent tokie ir yra. Paprasčiausi namuose gaminami kūno šveitikliai dažniausiai susideda iš kavos tirščių, medaus, kokio nors aliejaus ir eterinio aliejaus.

Štai vienas paprastas kūno šveitiklio receptas iš moteruklubas.lt portalo:

  • 60 ml ištirpinto kokosų aliejaus (arba kito aliejaus, pavyzdžiui, alyvuogių, vynuogių kauliukų ar avokado aliejaus),
  • 50 g šviežiai maltos kavos,
  • ½ arbatinio šaukštelio cinamono.

Nusiprausk įprastai. Tuomet su kūno šveitikliu patrink rankas, pilvą, kojas ir veidą (saugok akis). Tuomet palik kelioms minutėms mišinį ant kūno ir leisk kavai, aliejui ir cinamonui atlikti savo darbą – sustangrinti odą. Galiausiai nuplauk šiltu vandeniu.

Galima naudoti tiek panaudotos kavos tirščius, tačiau jei siekiama labiau tonizuojančio rezultato, galima rinktis ir šviežią kavą. Antioksidantai, esantys kavoje ir kofeinas stangrina odą, stimuliuoja kraujotaką, o tai padeda atsikratyti celiulito ir sumažinti apimtis.