Produktai

Riešutų ir sėklų maistingumas bei nauda mūsų sveikatai

Riešutai ir sėklos nuo senų laikų daugelyje kultūrų buvo laikomi kaip visavertis užkandis arba atitinkamų patiekalų sudedamoji dalis. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog šie maisto produktai yra viena iš svarbiausių sveikos mitybos sudedamųjų dalių dėl jose esančių maistinių medžiagų. Reguliarus bent kai kurių iš jų grupės produktų įtraukimas į kasdieninį mitybos racioną suteikia apčiuopiamos naudos mūsų sveikatai. Šiandien norime su Jumis pakalbėti plačiau apie prieš tai minėtas naudas mūsų sveikatai.

Pagerinkite išvaizdą ir atjauninkite odą

Dietologai ir mitybos specialistai sutaria, kad kasdien valgant riešutus ir sėklas dėl gaunamų maistinių medžiagų galite netgi prailginti savo jaunatvišką išvaizdą. Pavyzdžiui, pistacijose ir pekano riešutuose yra tiek daug vitamino E ir antioksidantų, o migdoluose gausu vitamino B3, kurie gerina medžiagų apykaitą ir palaiko sveiką odos, plaukų ir dantų būklę. Šiuos riešutus galima drąsiai vartoti kas dieną. Be to, riešutai šalina iš organizmo toksinus, o juose esanti folio rūgštis padeda mūsų kraujotakos ir imuninės sistemos augimui bei vystymuisi.

Omega-3 geresnei smegenų veiklai

Omega-3 tai viena iš polinesočiųjų riebalų rūgščių, kuri būtina mūsų organizmui, kad jis funkcionuotų tinkamai. Šios riebalų rūgštys naudingos smegenims, akims, sąnariams bei teigiamai veikia mūsų protinę veiklą. Mokslininkų teigiamu Omega 3 netgi padeda mūsų svorio kontrolei. Tinkami riebalai tikrai nekenkia figūrai, kitaip nei rafinuotuose aliejuose. Todėl ypač svarbu papildyti mūsų kasdieninį mitybos racioną Omega-3 riebalų rūgštimis.

Stiprinkite imuninę sistemą ir sumažinkite lėtinių ligų riziką

Kasdienis riešutų ir sėklų vartojimas teigiamai veikia mūsų imuninę sistemą ir neleidžia vystytis įvairioms lėtinėms ligoms. Pavyzdžiui, lazdyno riešutai neleidžia kauptis cholesteroliui mūsų kraujyje, o migdolai gerina regėjimą ir valo vidaus organus. Juos netgi rekomenduojama valgyti sergant astma. Riešutai taip pat teigiamai veikia moterų ir vyrų reprodukcinę sistemą ir, apskritai, turi ryškią prevencinę savybę.

Numalšinkite stresą

Įdomu tai, kad riešutai teigiamai veikia ir mūsų nervų sistemą. Tad, jei jaučiate padidėjusią įtampą ir norite padėti kūnui – pirmoje vietoje rekomenduojame aprūpinti organizmo nervų sistemą trūkstamomis medžiagomis. Pavyzdžiui, pistacijos turi tonizuojančių savybių, todėl yra naudingos esant lėtiniam nuovargiui, stresui ar depresijai. Graikinis riešutas mažina stresą, o kedras bus puikus draugas kovojant su nemiga. Beje, jame yra ir jodo – jo reikia žmonėms, turintiems problemų su skydliauke.

Apibendrinant galime teigti, jog Omega 3 ir kiti vitaminai bei mineralai esantys riešutuose bei sėklose yra labai svarbūs mūsų optimaliai sveikatos būklei palaikyti. Mes visi galime prisidėti prie savo kūno sveikatinimo labai paprastai – užtenka tik saikingo šių produktų vartojimo kiekvieną dieną.