Produktai,  Sveika mityba

Kas atsitinka, kai išgeriate per daug kavos?

Dažnas žmogus išgeria daugiau nei 3-4 puodelius kavos per dieną. Nors vienas ar du puodeliai gali suteikti jums energijos ir padėti įveikti dieną, per daug kavos gali būti žalinga. Svarbu, kad gertumėte kavą saikingai, kad jūsų kūnas galėtų pasinaudoti kavos nauda. Antioksidantai ir kiti maistingi elementai gali padėti jūsų kūnui įvairiais būdais. Todėl stenkitės gerti kavą saikingai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kas atsitinka jūsų kūnui, kai išgeriate per daug kavos.

Pulsas ir kraujospūdis

Per daug kavos gali padidinti širdies ritmą ir galiausiai kraujospūdį. Kavoje yra kofeino, kuris veikia kaip stimuliatorius nervų sistemai, kuri tada išskiria adrenalino hormoną. Šis hormonas sukelia fiziologinius atsakus. Nors puodelis ar du kavos nedaro žalos, gerdami daugiau nei tiek, galite apkrauti savo širdies ir kraujagyslių sistemą.

Miego sutrikimai ir nemiga

Kava padeda išlikti budriam ir žvaliam, tačiau per daug jos gali sukelti nemigą ir sutrikdyti jūsų miego ritmą. Kofeinas trukdo adenosinui, neurotransmiteriui, kuris skatina miegą. Tai tada sukelia jums sunkumų užmigti ir išsimiegoti, galiausiai pakenkiant jūsų miego kokybei. Be to, kai neišsimiegate pakankamai, tai gali neigiamai paveikti jūsų bendrą sveikatą.

Nerimas

Per didelis kofeino suvartojimas yra siejamas su padidėjusiu nerimu ir neramumu. Kofeinas veikia neurotransmiterius, tokius kaip dopaminas ir norepinefrinas, kurie dalyvauja nuotaikos reguliavime. Per daug gerdami kavos galite sukelti šių neurotransmiterų pernelyg didelį aktyvumą, kuris prisideda prie nerimo ir sukeliamo drebulio.

Virškinimas

Kava yra rūgšti ir gali padidinti skrandžio rūgšties gamybą. Per daug gerdami kavos, galite sukelti virškinimo sutrikimų, pvz., rėmenį, virškinimo sutrikimus ir pilvo skausmą. Be to, kava kai kuriems žmonėms turi vidurius laisvinantį poveikį, todėl per didelis jos vartojimas gali sukelti viduriavimą.

Osteporozė

Per daug kavos taip pat gali padidinti osteoporozės riziką. Kofeinas gali trukdyti kalcio įsisavinimui organizme, dėl ko sumažėja kaulų tankis. Tai gali būti nerimą kelianti priežastis žmonėms, kurie suvartoja mažai kalcio ar jau turi osteoporozės riziką.

Dehindratacija

Kava yra diuretikas ir gali sukelti dehidrataciją, jei kavos gėrimas nėra subalansuotas pakankamu vandens suvartojimu. Dehidratacija gali sukelti įvairias sveikatos problemas, pvz., galvos skausmus, galvos svaigimą ir sutrikusią kognityvinę funkciją. Būtina gerti vandenį kartu su kava.

Blogas burnos kvapas ir pageltę dantys

Kavos tamsūs pigmentai gali laikui bėgant paveikti dantis, sukeldami spalvos pasikeitimą. Be to, kava gali skatinti blogą burnos kvapą ir išdžiovinti burną. Svarbu palaikyti gerą burnos higieną ir riboti kavos vartojimą.

Sutrikusi kognityvinė funkcija

Vidutinis kofeino vartojimas gali pagerinti jūsų budrumą ir kognityvinę funkciją, tačiau per didelis jo suvartojimas gali turėti priešingą poveikį. Per daug kavos gali sukelti nerimą, sunkumus susikaupti ir priimti sprendimus. Kofeinas yra stimuliuojanti medžiaga, kuri veikia nervų sistemą ir padidina kraujospūdį, širdies ritmą ir adrenalino išsiskyrimą. Nors mažos ar vidutinės dozės gali padėti jums jaustis energingiems ir susitelktiems, didelės dozės gali sukelti nemalonius simptomus, pvz., drebulį, nerimą, galvos skausmą, nemigą ar pykinimą. Todėl svarbu žinoti savo ribas ir vengti per didelio kofeino vartojimo.