Kasdienis skubėjimas ir nuolatinis laiko stygius maisto ruošimui yra jūsų dažnai pasikartojančios problemos? Galite daugiau nebesikankinti, nes greitpuodis, kaip rodo pavadinimas, yra greitas sprendimas sveiko ir maistingo maisto gaminimui. Kas iš tikrųjų yra maisto ruoša greitpuodyje, kokie šio indo privalumai ir trūkumai bei kokius receptus turėtumėte išbandyti pirmiausia? Sužinosite čia pat.
Kaip veikia greitpuodis?
Ieškant patogesnių sprendimų, nereikia iš karto pulti investuoti į milžiniškas virtuvės mašinas, kurios užima daug vietos ir, žinoma, kainuoja krūvą pinigų. Greitpuodis šiuo atveju neabejotinai yra patrauklesnis sprendimas tiek kompaktiškumo, tiek finansine prasme. Tradicinės išvaizdos puodai primena greitpuodį, tačiau jie skiriasi daugeliu aspektų, pradedant funkcijomis ir baigiant kaina. Nepaisant to, greitpuodis yra gana paprastas virtuvės indas, leidžiantis išbandyti nepaprastas maisto gaminimo galimybes.
Kas išskiria greitpuodį iš kitų virtuvės indų, tai patiekalų ruošimo būdas. Jo veikimas yra pagrįstas slėgio jėga, leidžiančia gaminti energiją taupančiu režimu. Paprasčiau tariant, sutrumpina maisto apdorojimo procesą iki 70%. Svarbu ir tai, kad taupoma ne tik energija, bet ir vanduo.
Didžioji dalis greitpuodžių yra gaminami iš aliuminio arba nerūdijančio plieno. Prie jų yra pritvirtinami specialūs dangteliai, kuriuos sandariai uždarius galima išnaudoti visas greitpuodžio galimybes. Būtent tai sulaiko orą viduje, kuris padeda apdoroti maisto produktus pasiekus tam tikrą temperatūrą indo viduje. Puode susidarę garai pradeda cirkuliuoti ir prasiskverbti į gaminamus maisto produktus. Šis maisto ruošimo būdas leidžia palaikyti pastovią šilumą viso patiekalo gaminimo metu. Tačiau tai dar, toli gražu, ne viskas, ką suteikia greitpuodis.
Greitpuodžio naudojimas virtuvėje užtikrina geresnę patiekalų kokybę, išlaikant jų maistinę vertę ir skonį. Svarbu pažymėti ir tai, kad greitpuodis taip pat turi apsauginį vožtuvą (dažniausiai jis yra ant indo dangčio). Tai leidžia iš indo pasišalinti garų pertekliui, kuris kitu atveju galėtų susprogdinti puodą. Kitaip tariant, apsauginis vožtuvas yra atsakingas už slėgio reguliavimą inde.
Ką būtina paminėti? Į greitpuodį nepilkite kruopų ar kitų smulkių produktų, kurie galėtų užblokuoti vožtuvo ertmes, nes tai gali sugadinti slėgio šalinimo sistemą.
Maisto gamybos greitpuodyje privalumai ir trūkumai
Pradėkime nuo privalumų, kuriuos galima įžvelgti skirtinguose aspektuose. Viena vertus, jie yra susiję su įrenginio technologija, kita vertus – su patiekalų kokybe.
- Greitpuodis sutrumpina maisto gaminimo laiką.
- Jis leidžia taupyti energiją ir vandenį.
- Jame gaminami produktai išlaiko savo maistinę vertę.
- Vienu metu galima gaminti įvairius gaminius.
- Gaminamo maisto kvapai nesklinda už indo ribų, taip pat nereikia naudoti gartraukio.
- Bet koks patiekalas išlaikys savo estetinę išvaizdą.
- Visiškai nėra pavojaus prisvilinti ar sudeginti pagamintą maistą.
- Dauguma greitpuodžių tinka dujinėms, elektrinėms viryklėms, indukcinėms ir keraminėms viryklėms (rinkoje galimi ir elektriniai greitpuodžiai).
- Paprastai jie yra kompaktiškesni nei sudėtingi virtuvės prietaisai, skirti vienu metu gaminti daug produktų, tačiau gali atlikti panašias funkcijas.
Kokių trūkumų turi šie indai?
- Negalima pridėti papildomų produktų gaminimo metu.
- Negalima paragauti patiekalo jo gaminimo stadijoje.
- Inde negalima virti birių produktų, pvz., smulkių kruopų.
- Greitpuodis yra sunkesnis nei tradiciniai puodai.
Pranašumų greitpuodis turi akivaizdžiai daugiau nei trūkumų, tad nebelaukite ir įsigykite tikrą virtuvės pagalbininką jau dabar: https://gerduva.lt/maisto-ruosa/puodai/greitpuodziai.