Kuomet siekiate numesti svorio, norisi sekti rezultatus, todėl pirmiausia į galvą ateina mintis svertis. Natūralu. Tačiau ar žinote, kaip teisingai svertis? Pateikiame 5 patarimus, kaip tai daryti teisingai ir kada svarstyklės nepadeda.
Sverkitės vieną kartą per savaitę
Sverkitės tuo pačiu metu ir tuo pačiu būdu. Svarbiausia, kad matavimai būtų atliekami kiekvieną kartą panašiomis sąlygomis. Geriausia tai daryti ryte, tuoj pat po tualeto reikalingų procedūrų ir prieš valgį ar gėrimų suvartojimą.
Drabužiai taip pat sveria
Naudojant svarstykles, dėvėkite lengvus drabužius arba visada tuos pačius. Sveriantis su drabužiais, kurie gali turėti svorio, rezultatai gali būti iškraipyti. Jei neįmanoma svertis be drabužių, pasistenkite apsirengti kuo lengviau.
Naudokite tas pačias svarstykles
Svorio kitimo stebėjimui geriausia naudoti tą pačią svarstyklių platformą. Skirtingos svarstyklės gali duoti šiek tiek skirtingus rezultatus. Jei turite galimybę, įsigykite patinkančias svarstykles ir naudokite jas nuosekliai.
Nepersistenkite su svarstyklėmis
Svarstyklės neturėtų būti naudojamos per dažnai. Nuolatinis svorio tikrinimas gali sukelti jaudulį ir padidinti stresą. Tai gali sukelti neigiamų emocinių reakcijų, kurios trukdo sveikam svorio metimui. Rekomenduojama neviršyti svėrimosi dažnio daugiau kaip kartą per savaitę ar kelis kartus per mėnesį.
Naudokite ir kitus metodus
Nenaudokite svarstyklių kaip vienintelio matavimo metodo. Svoris nėra vienintelis rodiklis, kuris atspindi jūsų sveikatą ir kūno sudėjimą. Be svorio, atkreipkite dėmesį į savo kūno formą, išmatavimus, raumenų masę ir bendrą sveikatą. Kitais matavimo metodais, tokiais kaip kūno apimčių matavimas arba kūno riebalų analizė, galite gauti tikslesnę informaciją apie savo sveikatą ir progresą.