Produktai

Ciberžolė – veiksmingas maisto papildas

Šiandien ciberžolė yra pripažįstama kaip viena iš pačių veiksmingiausių mūsų mitybos sudedamųjų dalių. Daugybė atliktų tyrimų parodė, kad ciberžolė pasižymi reikšmingais privalumais mūsų organizmui ir smegenims. Todėl naudinga žinoti, kaip ciberžolės maisto papildai gali pagelbėti mūsų sveikatai.

Pasižymi stipriomis gydomosiomis savybėmis

Ciberžolė yra prieskonis, kuris suteikia kariui geltoną spalvą. Tūkstančius metų ciberžolė buvo naudojama Indijoje – tiek kaip prieskonis, tiek ir kaip medicininiams tikslams skirta žolelė. Nustatyta, kad ciberžolėje yra bioaktyvių dalių, kurios pasižymi stipriomis gydomosiomis savybėmis. Šios dalys yra vadinamos kurkuminoidas, o svarbiausias iš jų yra kurkuminas. Tai yra pagrindinė aktyvi ciberžolės sudedamoji dalis, kuri pasižymi galingu priešuždegiminiu poveikiu ir veikia kaip stiprus antioksidantas bei yra naudojama lieknėjimui.

Tačiau, kadangi kurkuminas yra prastai įsisavinamas mūsų kraujotakos sistemos, naudinga kartu vartoti ir juoduosius pipirus, kuriuose yra piperinų – natūralios medžiagos, kuri padeda pagerinti kurkumino įsisavinimą net 2000%.

Padidinamas antioksidantų kiekis

Oksidacinė žala yra viena iš pagrindinių senėjimo ir daugelio ligų priežasčių. Šiame procese dalyvauja laisvieji radikalai – aukšto reaktyvumo molekulės, turinčios neporinį elektroną. Ciberžolėje esantys antioksidantai veiksmingai apsaugo mūsų organizmą nuo laisvųjų radikalų. Be to, kurkuminas padidina mūsų organizme esančių enzimų aktyvumą. Todėl visa tai su laisvaisiais radikalais kovoja dvigubai stipriau – tiesiogiai juos blokuoja ir skatina organizmo natūralią antioksidacinę apsaugą.

Natūrali priešuždegiminė priemonė

Šiandien mokslininkai mano, kad ūminiai uždegimai turi reikšmingos įtakos širdies ligoms, vėžiui, metaboliniam sindromui, Alzhaimeriui ir įvairioms virškinimo problemoms. Todėl kiekviena natūrali priemonė, kuri gali padėti kovoti su ūminiais uždegimais, yra labai svarbi apsaugant nuo tokių ligų ar jas gydant.

Kadangi kurkuminas pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis, jis tampa puikia priemone kovai su minėtomis ligomis.

Saugo nuo vėžio

Egzistuoja labai daug skirtingų vėžio formų, tačiau atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad prieš kai kurias vėžio formas gali būti veiksmingi ciberžolės maisto papildai. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad ciberžolėje esantis kurkuminas gali sulėtinti vėžio augimą ir išplitimą molekuliniu lygiu. Taip pat kai kurių tyrimų rezultatai rodo, kad ši natūrali medžiaga gali naikinti vėžines ląsteles ir sumažinti angiogenezę (naujų kraujagyslių augimą augliuose) ir metastazes. Ir nors mokslininkų teigimu turi būti atlikta daugiau tyrimų su žmonėmis tiriant kurkumino poveikį vėžiniams susirgimams, yra įrodymų, kad kurkuminas gali padėti apsisaugoti nuo vėžio atsiradimo – ypač to, kuris formuojasi virškinimo sistemoje.

Padeda kovojant su depresija

Ciberžolėje esantis kurkuminas gali padėti kovojant su depresija. Viename tyrime dalyvavo 60 depresija sergančių žmonių, kurie buvo suskirstyti į tris grupes. Viena grupė vartojo Prozaką, kita grupė vieną kurkumino gramą, o dar kitai buvo duodamas Prozakas ir kurkuminas. Praėjus šešioms savaitėms paaiškėjo, kad kurkuminas pagerino depresija sirgusių žmonių būklę lygiai taip pat kaip ir Prozakas. O tai grupei, kuri vartotojo Prozaką ir kurkuminą, depresijos simptomai sumažėjo labiausiai.

Remiantis šiuo tyrimu galima manyti, kad kurkuminas yra toks pats veiksmingas kaip ir antidepresantai. Taip pat yra šiek tiek įrodymų, kad kurkuminas gali padidinti serotonino ir dopamino kiekį.

Apibendrinimas

Ciberžolė ir joje esanti pati aktyviausia sudedamoji dalis kurkuminas pasižymi daugybe tyrimais patvirtintų privalumų mūsų sveikatai – ir aukščiau išvardinti privalumai nėra vieninteliai.

Todėl jei norite pagerinti savo dabartinę sveikatos būklę ir kartu apsisaugoti nuo rimtų sveikatos problemų kilimo ateityje, turėtumėte į savo mitybos racioną įtraukti ir ciberžolės maisto papildus – veiksmingiausia, jei jie būtų su juodaisiais pipirais, padedančiais organizmui geriau įsisavinti kurkuminą.