Produktai

Ciberžolė lieknėjimui – kaip išnaudoti ko ne stebuklingą šio prieskonio poveikį?

Ciberžolė – dažnas prieskonis mūsų virtuvėje. Tačiau tai ne tik prieskonis, ciberžolė yra kur kas daugiau.

Ciberžolė skirtingose šalyse gali būti naudojama skirtingai – vienose ji tik prieskonis, kitose naudojama kaip vaistas, kai kur net ir tradicinė kosmetikos sudėtinė dalis. Klasikiniu vadinamas, nuo senovės laikų naudojamas prieskonis ciberžolė ypatingai vertinamas Indijoje, netgi vadinamas indišku šafranu. Kokių įpatingų gydančių savybių turi šis prieskonis? Kaip ciberžolė gali padėti lieknėjant? Būtent apie tai šiandien ir pakalbėsime.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog visas liaupses ciberžolei pelno jos veiklioji sudedamoji dalis kurkuminas.

Ypatingos ciberžolės savybės

  • Antioksidantas. Viena iš ciberžolės veikliųjų dalių vadinama kurkuminu. Tai pagrindinė aktyvi ciberžolės sudedamoji dalis, kuri pasižymi galingu priešuždegiminiu poveikiu ir veikia kaip stiprus antioksidantas.
  • Saugo nuo susirgimų. Atlikti tyrimai rodo, jog ciberžolėje esantis kurkuminas gali sulėtinti vėžio augimą ir išplitimą molekuliniu lygiu.
  • Kovoja su depresija. Manoma, jog kurkuminas yra toks pats veiksmingas kaip ir antidepresantai. Taip pat yra šiek tiek įrodymų, kad kurkuminas gali padidinti serotonino ir dopamino kiekį.
  • Padeda lieknėti. Kurkuminas skatina metabolizmą. Greitesnė medžiagų apykaita bei suaktyvėję organizmo procesai lemia didesnį sudeginamų kalorijų kiekį.

Ciberžolės sudėtis

Ciberžolė ne vien kurkuminas. Ciberžolė be galo turtinga savo sudėtimi. Joje gausu lipidų, sočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, mononesočiųjų riebalų, natrio, kalio, angliavandenių, skaidulų, baltymų, vitaminų A, C ir D, kalcio, geležies, piridoksino, magnio, kurkuminoidų, eterinių aliejų, maistinių skaidulų ir natūralaus cukraus. Tai žmogaus organizmui reikalingų medžiagų ir vitaminų kokteilis.

Ciberžolė lieknėjimui – receptas

Rekomenduojama išbandyti paprastą receptą su ciberžole. Jis padės ne tik norint sureguliuoti svorį, bet ir pagerinti virškinimą, aprūpinti organizmą naudingomis medžiagomis ir vitaminais. Tačiau kaip ir naudojant bet kokius preparatus, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Reikės:

  • 1 stiklinė šilto vandens,
  • ketvirtadalis arbatinio šaukštelio ciberžolės miltelių;
  • 1 valgomas šaukštas citrinos sulčių;
  • pusė arbatinio šaukštelio medaus (nebūtina);
  • ketvirtadalis cinamono.

Viską išmaišykite šiltame vandenyje ir išgerkite ryte prieš pusryčius. Taip organizmą pabudinsite, aprūpinsite naudingomis medžiagomis, pagerinsite virškinimą, palengvinsite svorio metimą, kadangi šis gėrimas padės išvalyti organizmą.