Produktai

Tinginys: tinginio receptas ir jo istorija

Tinginys yra vienas jūsų mėgstamiausių skanėstų? Tuomet galite neabejoti, kad nesate vieninteliai Tinginio gerbėjai. O visų svarbiausia, kad tinginio receptas yra labai elementarus ir tinginį gali lengvai paruošti kiekvienas – net ir užkietėjęs tinginys! O kalbant apie tokį „tingų“, tačiau ypatingai skanų desertą, būtų įdomu giliau pažvelgti ir į jo istoriją – juk Tinginys lietuviams žinomas jau daugiau nei pusę šimto metų.

Tinginio priešistorė ir istorija

1967 m. lietuviai buvo labai gerai susipažinę su pačiais įvairiausiais šokoladiniais desertais ir puikiai įvaldę konditerijos meną. Ir būtent tuo metu buvo sukurtas Tinginio receptas, kuris, tiesą sakant, pasaulį išvydo visiškai atsitiktinai. Istorija pasakoja, kad kartą moteris virė šokoladą ir į jį įbėrė per daug cukraus, todėl jos gaminamas šokoladinis mišinys tapo labai tirštas ir neabejotinai labai saldus. Žinoma, būdama puikia kulinare, ji nenuleido rankų ir pabandė savo padarytą klaidą ištaisyti, į šokolado mišinį įdėdama mažais gabaliukais sulaužytų sausainių. Galiausiai savo saldųjį gaminį ji išmaišė ir paliko ataušti. Taigi, būtent taip ir gimė įžymusis ir visų mėgstamas Tinginys!

Be abejo, ilgainiui Tinginio receptas buvo pakoreguotas, pakeičiant ir gamybos eigą bei naudojamus ingredientus, tačiau iš esmės visas Tingio gamybos principas išliko panašus, kuomet galiausiai mišinys yra atvėsinamas ir susukamas į plastikinį maišelį. Tuomet belieka jį supjaustyti griežinėliais. Todėl nepaisant to, koks receptas bebūtų pasirinktas, paprastai yra pasiekiamas toks pats rezultatas. Be to, šiandien galima pasigaminti ir veganišką tinginį, kurio išvaizda yra lygiai tokia pati kaip ir tradicinio tingio.

Tradicinis Tinginys

Šiomis dienomis dažniausiai Tinginio gamybai skirtuose receptuose yra nurodoma naudoti „Gaidelis“ arba „Selga“ sausainius. Ir nors visuomet galite rinktis iš bet kurių kitų sausainių, pastarieji yra vieni populiariausių, o jau minėtas „Gaidelis“ yra spėjęs tapti ir tikrų tikriausiu tradiciniu ingredientu, be kurio daugelis žmonių nė negalėtų įsivaizduoti Tinginio gamybos. Be sausainių Tinginio recepte taip pat bene visuomet galime matyti ir tokius ingredientus kaip kakava, cukrus, sviestas, pienas ir vanilinis cukrus.

Kaip jau supratote, Tinginio gamybos receptas yra labai nesudėtingas, todėl norėdami pasigaminti šį gardų ir smaližiams tobulai tinkantį desertą, galite tai padaryti nė neturėdami jokių ypatingų kulinarinių sugebėjimų. Taigi, pirmiausia pasirinkite jums patinkančius sausainius ir juos sulaužykite mažesniais gabalėliais. Tuomet į puodą įdėkite sviestą ir jį ištirpinkite. Kai sviestas ištirps, supilkite pieną, į jį įberkite kakavą ir cukrų. Mišinys kaitinamas iki užvirimo, nes turi ištirpti jame esantis cukrus.

Mišiniui pradėjus tirštėti, nuo ugnies nuimkite puodą ir į jį įberkite vanilinio cukraus. Visą šią masę reikia atvėsinti ir įdėti mažesniais gabaliukais sulaužytus sausainius. Atlikus šiuos veiksmus reikia pasirinkti indą, kurį išklotumėte maistine plėvele. Ant jos išpilama gauta masė, kurią reikia išlyginti ir supresuoti, o tuomet uždengti plėvele. Galiausiai Tinginys dedamas į šaldytuvą ir laikomas pernakt, o ryte galima mėgautis nuostabaus skonio desertu.

Saldžios Tinginio kalorijos

Kad ir koks būtų gardus tinginys, svarbu mėgautis saikingai. Jis saldus, sotus ir turi kalorijų, tų mažų pabaisiukų, kurie naktinis pasiaurina jums džinsus.

Tradiciškai skaičiuojama, jog tinginys yra 500 kcal. Žinoma, galima sumažinti jų kiekį pasirenkant mažiau kaloringus ingredientus, tačiau bet kokiu atveju, tai kaloringas desertas ir suvalgius 100 g gabalėlį, jau galima atsisakyti vakarienės.