Patarimai,  Sveika mityba

10 maisto produktų, kurie padeda nugalėti potraukį saldumynams

Troškimas suvalgyti ką nors saldaus yra labai dažnas, ypač tarp moterų. Tiesą sakant, iki 97 % moterų ir 68 % vyrų teigia jaučiantys tam tikrą potraukį maistui, įskaitant potraukį cukrui. Ir noras nugalėti potraukį saldumynams yra vienas didžiausių, ypač suprantant, jog jis prisideda prie papildomų kilogramų kaupimosi.

Tie, kurie trokšta cukraus, jaučia stiprų norą suvalgyti ką nors saldaus ir jiems gali būti sunku susivaldyti. Tai gali sukelti besaikį valgymą arba pernelyg didelį kalorijų suvartojimą, kartais tai net tampa reguliariu potraukiu. 

Laimei, galima imtis veiksmų, kad sumažintumėte potraukį cukrui.

Čia yra 10 maisto produktų, kurie gali padėti kovoti su nenumaldomu potraukiu suvalgyti ką nors saldaus.

Vaisiai

Kai dauguma žmonių jaučia potraukį cukrui, jie siekia riebaus ir daug cukraus turinčio maisto, pavyzdžiui, šokolado. Tačiau iškeisdami greitą maistą į kai kuriuos vaisius, gali sustabdyti jūsų potraukį.

Vaisiai yra natūraliai saldūs, tačiau juose taip pat yra daug naudingų augalinių junginių ir skaidulų, todėl jūs gaunate norimą saldumą, tačiau mažiau kenksmingo cukraus.

Rinkitės vaisius, kuriuose yra šiek tiek daugiau cukraus, pavyzdžiui, mangus ar vynuoges. Jei taip pat esate alkanas, pabandykite  vaisius užpilti jogurtu, kad užkandis būtų sotesnis.

Uogos

Uogos yra puikus, maistingas pasirinkimas norint sustabdyti norą nesveikiems saldumynams. Uogų skonis saldus, tačiau didelis skaidulų kiekis reiškia, kad jose iš tikrųjų gana mažai cukraus. Tai gali tapti puikiu pasirinkimu, jei manote, kad jūsų potraukis cukrui yra susijęs su įpročiu, o ne alkiu. Pavyzdžiui, žiūrėdami televizorių galite trokšti saldaus maisto.

Be to, uogose gausu augalinių junginių, jos turi stiprių antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Tai reiškia, kad jie gali padėti sumažinti lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos ir diabetas, rizikos veiksnius.

Juodasis šokoladas

Šokoladas yra vienas iš dažniausiai vartojamų maisto produktų, kuriuos žmonės valgo, kai trokšta saldumynų. Tai ypač pasakytina apie moteris. Tačiau jei pajuntate, kad norite šokolado, galite pasirinkti sveikesnį juodąjį šokoladą.

Juodasis šokoladas yra šokoladas, kuriame yra daugiau nei 70% kakavos. Jame taip pat yra sveikų augalinių junginių, žinomų kaip polifenoliai. Kai kurie tyrimai parodė, kad šių polifenolių antioksidacinis ir priešuždegiminis poveikis gali padėti pagerinti širdies sveikatos rodiklius.

Tačiau, kaip ir įprastame šokolade, juodajame šokolade yra cukraus ir riebalų, todėl geriausia apsiriboti keliais gabalėliais, o ne plytelėmis, kad patenkintumėte savo potraukį saldumui.

Užkandžių batonėliai

Nors susidaro toks įspūdis iš reklamų, tačiau iš tikro ne visi užkandžių batonėliai yra sveiki, kai kuriuose yra labai daug riebalų ir cukraus. Tačiau jei trokštate saldaus skanėsto, yra keletas gerų, sveikesnių variantų.

Pabandykite ieškoti užkandžių batonėlio, pagaminto iš nesmulkintų avižų ir pasaldinto šviežiais arba džiovintais vaisiais, o ne tiesiog cukrumi. Taip pat atkreipkite dėmesį į batonėlius, kuriuose yra daug vadinamojo „sveiko“ cukraus, pavyzdžiui, medaus, agavų sirupo ar kokosų cukraus. Tai reiškia, jog juose yra pridėtinio cukraus ir jie jums netinka.

Chia sėklos

Chia sėklos yra geras daugelio svarbių maistinių medžiagų šaltinis, įskaitant omega-3 riebalų rūgštis, tirpias maistines skaidulas ir kai kuriuos sveikus augalinius junginius. Tiesą sakant, tirpios skaidulos sudaro apie 40 proc. chia sėklų.

Šios rūšies pluoštas lengvai sugeria vandenį ir išsipučia, kad susidarytų į želė panaši medžiaga jūsų žarnyne, o tai gali padėti ilgiau jaustis sotesniam ir išvengti potraukio cukrui. Chia sėklos taip pat yra universalios, todėl jei norite, kad desertas patenkintų saldumynų troškimą, galite pabandyti pasigaminti kokį nors chia pudingą.

Kramtomoji guma arba čiulpinukai be cukraus

Kramtomoji guma gali būti puikus būdas kontroliuoti alkį saldiems produktams. Guma arba čiulpinukai, pagaminti naudojant dirbtinius saldiklius, yra saldaus skonio, tačiau turi minimalų kalorijų skaičių ir yra be cukraus.

Be to, kad kramtomoji guma po valgio padeda kovoti su potraukiu vartoti cukrų, ji yra naudinga dantims.

Jogurtas

Jogurtas yra sveikas užkandis, kuriame gausu baltymų ir kalcio. Be to, kai kurie tyrimai rodo, kad jogurtas gali būti geras užkandis, padedantis sureguliuoti apetitą ir kontroliuoti potraukį.

Tiesą sakant, vienas tyrimas parodė, kad sveiko svorio moterys, kurios popietės užkandžiams valgė daug baltymų turintį graikišką jogurtą, buvo mažiau alkanos ir valgė mažiau vėliau, palyginti su tomis, kurios valgė mažiau baltymų turintį užkandį arba visai neužkando.

Sveikiausias jogurto pasirinkimas yra tas, kuriame yra gerųjų bakterijų ir kuriame nėra pridėtinio cukraus.

Datulės

Datulės yra džiovinti datulių palmių vaisiai. Jie yra labai maistingi ir labai saldūs. Nors džiovintos, datulės yra puikus skaidulų, kalio, geležies ir naudingų augalinių junginių šaltinis. Vietoj limonado ar saldainių suvalgysite kelias datules, kurios numalšins norą susirasti ko nors saldaus, o taip pat gausite sveikų maistinių medžiagų.

Netgi galite pabandyti datules derinti su riešutais, pavyzdžiui, migdolais, kad būtų saldus ir traškus skanėstas. Tačiau atminkite, kad datulės yra labai saldžios, todėl nevalgykite daugiau vienos porcijos arba maždaug trijų datulių.

Džiovintos slyvos

Kaip ir datulėse, džiovintose slyvose gausu skaidulų ir maistinių medžiagų, o skonis labai saldus. Tai reiškia, kad galite gauti juos kaip sveiką saldainių alternatyvą, kai tiesiog norite kažko saldaus.

Didelis skaidulų kiekis ir natūralus sorbitolis taip pat reiškia, džiovintos slyvos gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą. Sorbitolis yra natūralus cukraus alkoholis, kurio skonis yra saldus, bet lėtai absorbuojamas žarnyne.

Kiaušiniai

Mažiausiai panašūs į saldumynus. Kiaušiniai yra dar vienas daugiausiai baltymų turintis maistas, kuris gali padėti suvaldyti apetitą ir potraukį saldumynams.

Tiesą sakant, tyrimai parodė, kad daug baltymų turintys pusryčiai, pavyzdžiui, kiaušiniai, gali sumažinti alkį ir padėti žmonėms valgyti mažiau per dieną.

Taip gali būti iš dalies dėl to, kad daug baltymų turintys pusryčiai slopina alkio hormono greliną ir padidina kai kurių hormonų, dėl kurių jaučiatės sotūs. Taigi pusryčiai su kiaušiniais gali leisti ilgiau jaustis sotesniems ir numalšinti potraukį saldumynams ar papildomiems užkandžiavimams.

Ir pabaigai

Daugeliui žmonių tinka neįprastas saldus skanėstas, todėl neturėtumėte jaustis kalti, jei retkarčiais pasilepinate. Tačiau jei jaučiate nuolatinį potraukį cukrui arba jaučiate, kad nesivaldote ir ranka vis kyla link nesveikų saldumynų, verta atidžiau pažvelgti į savo mitybą.

Jei jums reikia ko nors saldaus, kai kuriuos cukrumi pripildytus skanėstus iškeiskite į kai kuriuos sveikesnius šio sąrašo variantus.

Kiekvienai moteriai būtini ir antakių dažai, kad būtų graži ir savimi pasitikinti!