Produktai

Obuolių ir kavos įtaka organizmui

Asociacija „The Reader’s Digest Association“ identifikuoja obuolius, kaip vaisius, kuriuos verta įtraukti į savo mitybos racioną. Obuoliai yra geras vitaminų, mineralų bei antioksidantų šaltinis.
O kava yra išvirta iš kavos pupelių, kuriose yra stimuliatorius, vadinamas kofeinu. Kofeinas gali turėti tiek teigiamą, tiek neigiamą poveikį organizmui. Rekomenduojama pasitarti su gydytoju, jei planuojate laikytis dietos, kurios pagrindą sudaro obuoliai ir (ar) kava .

Antioksidantų funkcijos

Knygoje „150 sveikiausių maisto produktų Žemėje” Daktaras Jonny Bowden teigia, kad obuoliuose yra fitocheminių medžiagų, kurios yra galingas antioksidantas. Antioksidantai padeda apsisaugoti nuo ligų, tokių kaip: įvairių širdies ir kraujagyslių ligų, plaučių, prostatos bei odos vėžio ir priešlaikinio senėjimo, sako J. Bowden

Pektino privalumai

Pektinas yra tirpi ląsteliena, kuri randama obuolio žievėje. Pasak „The Reader’s Digest Association“ tirpus pluoštas gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį ir padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Didelis ląstelienos kiekis, taip pat, padeda apsisaugoti nuo vidurių užkietėjimo, dirgliosios žarnos sindromo ir kitų virškinimo sutrikimų.

Kalio funkcija

Obuoliai yra puikūs įv. mineralų šaltiniai, vienas iš jų — kalis. Pasak mitybos kalendoriaus, kalis yra vienas iš svarbiausių mineralų optimalios sveikatos palaikymui. Kalis yra būtinas daugeliui organizmo funkcijų, tokių kaip raumenų susitraukimo, nervų transmisijos ir fermentinės reakcijos. Jis reikalingas konvertuoti kraujo cukrų į glikogeną tam, kad jis būtų saugomas kepenyse bei raumenyse. Taip pat, kalis yra reikalingas vandens balanso organizme kontrolei.

Kavos poveikis

Daktaras Elson’as M. Haas’as sako, kad kavos kofeinas veikia kaip centrinės nervų sistemos stimuliatorius. Vieno puodelio kavos kofeino kiekis padidina protini našumą. Kofeinas, taip pat, padidina energijos lygį, tuo pat metu mažinant mieguistumą. Puodelis kavos, gali pagerinti raumenų koordinuota veiklą, tokia kaip, rašymas ar skaitymas. Pagal E. Haas’ą, tai padidina jūsų bazinę medžiagų apykaitą, kuri sudegina daugiau kalorijų. Kofeinas, taip pat, veikia kaip švelnus diuretikas bei laisvina vidurius.

Pamąstymai dėl kofeino

Veikdama kaip centrinės nervų sistemos stimuliatorius, kava gali padidinti Jūsų kraujo spaudimą ir širdies susitraukimų dažnį. Kofeinas mažina cukraus kiekį kraujyje, ir tai gali sukelti alkio ar saldumynų potraukį. Po pirminio antinksčio stimuliacijos, cukraus kiekis kraujyje vėl padidės. Kavoje nėra jokių maistinių medžiagų. Natalie Rose sako, kad kofeino diuretikinis poveikis sukelia maistinių medžiagų praradima per šlapimą. Kavos ar kofeino piktnaudžiavimo simptomai yra dirglumas, nemiga, galvos skausmas, svaigimas; padažnėjęs širdies ritmas, padidėjęs kraujospūdis ir mitybos nepakankamumas.