Angliška Patarlė – „An apple a day keeps the doctor away” (kuri lietuviškai skamba: vienas obuolys per dieną apsaugo nuo vizito pas gydytoją), įgauna visai kitą prasmę raudonųjų obuolių dietos programoje, kurios naudotojai pripažįsta, jog numeta svorio valgydami obuolį prieš pusryčius, pietus ir vakarienę. Taigi raudonųjų obuolių dieta arba plačiau žinoma kaip tiesiog obuolių dieta arba 3 obuolių per dieną dieta apima kitas sveikos dietos ir mankštos taisykles ir remiantis Pensilvanijos Universiteto atliktais tyrimais, kurie buvo paskelbti “USA Today” gali padėti dietos besilaikantiems žmonėms suvartoti iki 190 kalorijų mažiau per kiekvieną valgymą, lyginant su tuo, kiek jie suvartodavo prieš pradedant laikytis obuolių dietos.
Obuolių dietos istorija
Obuolių dieta pirmą kartą buvo susidomėta 2005 m. Kuomet Tammi Flynn išleido knygą „The 3-Apple-a-Day Plan: Your Foundation for Permanent Fat Loss”. T.Flynn yra instruktorė ir sertifikuota dietologė sporto klube Gold’s Gym, ji parašė knygą apie obuolių dietą, kuomet pastebėjo, kad jos klientai numesdavo daugiau svorio kuomet prieš kiekvieną savo patiekalą suvalgydavo po obuolį. Remiantis “Every diet” dietų apžvalgos rezultatais paaiškėjo, jog vidutinis numetamas svoris naudojant obuolių dietą dvylika savaičių yra apie aštuonis kilogramus.
Ką reikia žinoti apie obuolių dietą
Nepaisant to, kad viskas ką jums reikia padaryti obuolių dietos metu yra tiesiog suvalgyti nenuluptą obuolį – jis nebūtinai turi būti raudonas. Kiekvienas obuolys prieš valgį tiks. Yra ir daugelis kitų šios dietos aspektų, kurie turi įtakos svorio metimui. Besilaikantieji dietos turėtų valgyti tris kartus per dieną, o tarp trijų patiekalų turėtų du kartus užkąsti t.y. – pusryčiai, rytinis užkandis, pietūs, vakaro užkandis ir vakarienė.
Kiekvienas iš šių penkių patiekalų turėtų būti nedidelis ir kiekvienas turėti bent kažkokį liesų baltymų šaltinį.
Besilaikantiems dietos taip yra patariama suvalgyti šešias vaisių ir daržovių porcijas neskaitant trijų obuolių, kad galėtų pastebimai užkirsti kelią cukraus įsisavinimui, pasirinkti angliavandenių ir pradėti reguliarias treniruotes tiek stiprinant širdį, tiek naudojant svorius. Prie kiekvieno patiekalo turėtų būti išgeriama daug vandens.
Rekomenduotini produktai
Remiantis „Every diet“ obuolių dieta pabrėžtinas liesų baltymų įsisavinimas, kurių galima rasti vištų krūtinėlėse, kalakutuose, žuvyje (lašišose ir kt.), liesoje jautienoje, kiaušiniuose ir kituose kasdieniškuose produktuose kaip – kopūstuose, sūryje ir jogurte. Rekomenduojami rudieji ryžiai ir avižiniai dribsniai bei kitos grūdų kultūros, taip pat visos daržovių ir vaisių rūšys, neskaitant obuolių. Brokoliai ir salotos taip pat labai naudingi.
Obuolių dietos privalumai
Didžiausias privalumas laikantis obuolių dietos yra tas, jog prieš kiekvieną patiekalą suvalgę po obuolį jūs jaučiatės sotesnis, nei suvalgę kažką kitą, todėl ir suvalgote mažiau. Dieta taip pat paskatina įvairių vaisinių bei daržovinių kultūrų įsisavinimą, kurios sumažina šansus susirgti širdies ligomis, ligomis kaip aterosklerozė, ar tam tikrų tipų vėžiu. Obuolių dieta lengvai suprantama ir naudojama, nereikalauja brangių papildų ar kitokių medžiagų, ar priemonių pirkimo, skatina reguliarias treniruotes, kas yra neatsiejama svorio metimo dalis.
Obuolių dietos trūkumai
Valgant tris obuolius kasdien galite pajusti šiokią tokią monotoniją besilaikant šios dietos. Obuolių dieta neleidžia daryti pertraukos t.y. nustoti jos laikytis ir pasimėgauti skanėstu ar kitokiu gardumynu. Daugeliui vegetarų ir veganų gali iškilti sunkumų laikantis šios dietos, kadangi jiems gali pritrūkti raciono pokyčių.