Kalorijos

Kavos kalorijos. Puodelis nuo 0 iki 600 kalorijų

Kai dietologas sako, jog drąsiai gali gerti kavą, nes ji neturi kalorijų (nulis, zero, null, nada), tai nereiškia, jog po valandos gali gerti dvigubą latte su klevų sirupu, riešutais ir grietinėlės viršūne. Kava be kalorijų būna tik paprasta, juoda kava, be priedų, be pieno, cukraus, šokolado drožlių, grietinėlės ir kitų skanėstų.

Kavą gerti galima laikantis daugelio dietų, ji skatina medžiagų apykaitą, „varo“ vandenį. Sirtuinų dietoje kava laikoma supermaistu.

Tačiau kol nepagalvojote, jog su šaukšteliu cukraus kava skanesnė, įvertinkime ar tas šaukštelis vertas kalorijų dozės. Lentelėje skirtinga kava ir jos kalorijos. Tradiciškai skaičiuojamas kalorijų kiekis 100 g produkto.

Juoda kava0 kcal
Juoda kava be kofeino0 kcal
Ekspresso9 kcal
Tirpi kava353-484 kcal
Tirpi cikorijos kava3 kcal
Tirpi moka kava460 kcal
3 in 1 kava457-560 kcal
Sutirštintas pienas su kava311 kcal

O štai jei geriame kavą kavą su priedais, tai reikia skaičiuoti ir priedų kalorijas. Už mato vienetą šį kart Valgomasis šaukštas (~2 arbatinius šaukštelius).

Grietinėlė52 kcal
Pienas9 kcal
Liesas pienas5 kcal
Migdolų pienas8 kcal
Cukrus48 kcal

Kokią kavą gerti?

Jei laikotės dietos ar tiesiog nenorite priaugti papildomo svorio, gerkite juodą kavą be priedų. Retkarčiais pasilepinus kava su pienu, žinoma, nieko neatsitiks. Tačiau jei nuolat gersite kavą su daug grietinėlės  ir keliais šaukšteliai cukraus, nesistebėkite, jog po kelių mėnesių reikės platesnių džinsų…