Protarpinis badavimas

Dažniausiai užduodami klausimai apie protarpinį badavimą

Protarpinio badavimo kultūra vis labiau įsišaknija mūsų mityboje. Tie kas iki šiol nesusidūrę nelabai žino kas yra protarpinis badavimas. Tačiau nėra klausimo, į kurį nebūtų galima atsakyti.

Tad čia rasite atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus apie protarpinį badavimą.

Ar galima gerti skysčių badavimo metu?

Taip. Puikiai tinka vanduo, kava, arbata ir kiti nekaloringi gėrimai. Į kavą nedėkite cukraus. Gali būti tinkamas nedidelis kiekis pieno ar grietinėlės.ka

Kava gali būti ypač naudinga pasninko metu, nes gali numalšinti alkį.

Argi nėra nesveika praleisti pusryčius?

Ne. Problema ta, kad dauguma stereotipinių pusryčių praleidėjų laikosi nesveiko gyvenimo būdo. Jei būtinai valgysite sveiką maistą likusią dienos dalį,  mityba bus visiškai sveika.

Ar galima vartoti maisto papildus nevalgius?

Taip. Tačiau nepamirškite, kad kai kurie papildai, tokie kaip riebaluose tirpūs vitaminai, gali veikti geriau valgant.

Ar galima sportuoti pasninkaujant?

Taip, treniruotės nevalgius yra gerai. Kai kuriems žmonėms prieš treniruotę nevalgius rekomenduojama vartoti šakotos grandinės amino rūgštis (BCAA).

Ar badavimas lems raumenų praradimą?

Visi svorio metimo būdai gali sukelti raumenų praradimą, todėl svarbu sportuoti su svoriais ir išlaikyti didelį baltymų kiekį mityboje. Vienas tyrimas parodė, kad protarpinis badavimas sukelia mažesnį raumenų praradimą nei įprastas kalorijų apribojimas.

Ar badavimas sulėtins medžiagų apykaitą?

Ne. Tyrimai rodo, kad trumpalaikiai pasninkai iš tikrųjų skatina medžiagų apykaitą. Tačiau ilgesni 3 ar daugiau dienų pasninkai gali slopinti medžiagų apykaitą.

Ar vaikai gali pasninkauti?

Leisti vaikui pasninkauti tikriausiai yra bloga mintis.

Kaip pradėti?

Tikėtina, kad savo gyvenime jau padarėte daug protarpinių badavimų. Jei kada nors valgėte vakarienę, tada miegojote ilgai ir nevalgėte iki kitos dienos pietų, tuomet tikriausiai jau pasninkavote daugiau nei 16 valandų. Kai kurie žmonės instinktyviai valgo taip. Ryte jie tiesiog nejaučia alkio.

Daugelis žmonių mano, kad 16/8 metodas yra paprasčiausias ir tvariausias protarpinio pasninko būdas – galbūt pirmiausia turėtumėte išbandyti šią praktiką.

Jei pasninko metu jums lengva ir jaučiatės gerai, galbūt pabandykite pereiti prie sudėtingesnių pasninkų, tokių kaip 24 valandų pasninkavimas 1–2 kartus per savaitę („valgyk-sustok-valgyk“) arba valgyti tik 500–600 kalorijų 1–2 dienas per savaitę (5:2 dieta).

Kitas būdas yra tiesiog pasninkauti, kai tik patogu – tiesiog kartkartėmis praleiskite valgį, kai nesate alkanas ar neturite laiko gaminti. Nereikia laikytis struktūrizuoto protarpinio badavimo plano, kad gautumėte bent dalį naudos.

Eksperimentuokite su įvairiais metodais ir raskite tai, kas jums patinka ir atitinka jūsų tvarkaraštį.

Ar turėtumėte išbandyti protarpinį badavimą?

Protarpinis pasninkas nėra kažkas, ką kiekvienas turi daryti. Tai tiesiog viena iš daugelio gyvenimo būdo strategijų, galinčių pagerinti jūsų sveikatą. Valgyti sveiką maistą, sportuoti ir rūpintis miegu vis dar yra svarbiausi veiksniai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

Jei jums nepatinka pasninko idėja, galite saugiai ignoruoti šį straipsnį ir toliau daryti tai, kas jums tinka.

Ir pabaigai, nėra vieno universalaus sprendimo, susijusio su mityba. Geriausia dieta jums yra ta, kurios galite laikytis ilgainiui.

Protarpinis pasninkas vieniems žmonėms puikiai tinka, kitiems – ne. Vienintelis būdas sužinoti, kuriai grupei priklausote, yra išbandyti. Jei nevalgius jaučiatės gerai ir manote, kad tai yra tvarus mitybos būdas, tai gali būti labai galinga priemonė numesti svorio ir pagerinti savo sveikatą.