Sveika mityba

Žalieji kokteiliai: nauda organizmui + 5 receptai!

Žalioji dėžutė įkūrėja Agnė Gedminaitė – Miškinienė sako, kad pusryčiams dažnai renkasi žaliuosius kokteilius. Ji neabejoja teikiama tokia kokteilių nauda. Todėl Agnė nusprendė papasakoti Jums daugiau apie žaliuosius kokteilius. Sužinosite kaip juos tinkamai vartoti ir gamintis. 

Šiame straipsnyje Tsužinosi: 

 • kuo naudingi žalieji kokteiliai mūsų organizmui 
 • kaip dažnai galima vartoti žaliuosius kokteilius 
 • kodėl žaliųjų kokteilių nerekomenduoju vartoti kiekvieną dieną 
 • rasi 5 žaliųjų kokteilių receptus 
 • sužinosi, kur gauti dar daugiau įvairių, sveikų receptų

Kas yra žaliasis kokteilis?  

Pirmiausia derėtų paaiškinti, kas yra žalieji kokteiliai ir ar visada jie žali? Žalieji kokteiliai yra tokie, kurių didžiąją dalį sudaro žalumynai. Todėl jų nereikėtų painioti su glotnučiais, kurie gaminami tik iš vaisių ir uogų.

Žaliasis kokteilis gaminamas dažniausiai iš šių ingredientų: 

 • vanduo arba augalinis pienas, kartais daržovių sultys 
 • žalumynai, daržovės, daigai  
 • sėklos 
 • šiek tiek uogų ar vaisių (kai norisi, kad būtų saldesnis kokteilis) 

Į žaliuosius kokteilius galima dėti, ką tik sugalvosi. Tinka špinatai, gražgarstės, kale lapai, morkų lapai, burokėlių lapai, net braškių lapai, salierų stiebai, petražolės. Paskaninti galima ir cinamonu. Tik atmink, jis turėtų būti ceilono.  

Agnė pabrėžia, kad tokiems kokteiliams tikrai netiks pieno produktai. Geriau tuomet rinktis paprastą vandenį.  

Kuo žalieji kokteiliai naudingi mūsų organizmui? 

Žaliaisiais kokteiliais Agnė pradeda ne vieną savo rytą. Jai toks kokteilis suteikia energijos dienos pradžiai, be to neapsunkina skrandžio. Žalieji kokteiliai naudingi ir tiems, kas įprastai valgo mažai daržovių. O štai kokteilyje slypi daugybė vitaminų, skaidulų ir mineralinių medžiagų. Dažniau geriant žaliuosius kokteilius atsiranda daugiau energijos, pagerėja virškinimas. Tokie kokteiliai padeda atstatyti organizme šarmų ir rūgščių balansą.

O ar žinojai, kad reguliariai geriant žaliuosius kokteilius jie padeda išvalyti ir detoksikuoti organizmą? Tai reiškia, kad gerėja odos būklė, organizmas aprūpinamas reikiamomis medžiagomis, išvalomas žarnynas ir dar nukrenta papildomi kilogramai.  

Labai svarbu gaminant žaliąjį kokteilį nepadauginti vaisių, kuriuose daug natūralaus cukraus. Juk žaliojo kokteilio paskirtis visai kita. 

Atmink kelias taisykles:  

 • kokteiliui užtenka 150 g žalumynų ir vaisių  
 • vaisiai ar uogos sudaro tik labai mažą dalį kokteilio 
 • kokteiliui nenaudok karvės pieno, naudingiausias augalinis 

Ar žaliuosius kokteilius galima gerti kiekvieną dieną?  

Iš esmės galima. Tačiau nerekomenduoju žaliųjų kokteilių naudoti kasdien ir taip pakeisti daržovių vartojimą. Mūsų organizmui naudinga valgyti ir pilnas daržoves, nesutrintas. Kokteilis neturėtų pakeisti Tavo suvartojamo daržovių kiekio. Todėl rekomenduoju juo pradėti 3 rytus. O kitais rytais rinktis kitokį maistą. Visur turi būti įvairovė.  

Tačiau jei nori detoksikuoti ir išvalyti organizmą, žaliuosius kokteilius gali vartoti kurį laiką dažniau ar net kasdien. Tačiau tokiu atveju rekomenduočiau pasitarti su specialistu, kuris patartų, kaip geriau organizmą detoksikuoti žaliaisiais kokteiliais. Nes perdozuoti galima ir kai kurių žalumynų.  

5 žaliųjų kokteilių receptai 

Na, o dabar dalinamės Agnės žaliųjų kokteilių receptais. Pradėk jais rytą ir pamatysi, kaip pagerės Tavo savijauta. Beje, į žaliuosius kokteilius galima dėti papildomai ir natūralaus skaidulų. Skaidulos padės pagerinti žarnyno veiklą, virškinimo sistemą. O jei kankina pilvo pūtimas, skaidulos taip pat padės pamiršti ir šią nemalonią bėdą. 

Kokteilis „Linas“ 

Reikės: saujos špinatų, pusės banano, 2 valgomųjų šaukštų sumaltų linų sėmenų, 1 arbatinio šaukštelio nerafinuoto augalinio aliejaus, 100 ml augalinio pieno.  

Kokteilis „Žalėsis“ 

Reikės: 100 ml natūralaus, negazuoto mineralinio vandens, pusės agurko, saujos brokolių, saujos špinatų, saujos saulėgrąžų daigų.  

Kokteilis „Sotusis“ 

Reikės: ½ avokado, nedidelio gabalėlio imbiero šaknies, 1 obuolio, 100 ml natūralaus ir negazuoto mineralinio vandens.  

Kokteilis Gaivuma 

Reikės: 1 nedidelio agurko, kelių lapelių petražolių, 1 arbatinio šaukštelio tarkuoto imbiero, 100 ml natūralaus ir negazuoto mineralinio vandens.  

Kokteilis „Geltonasis“ 

Reikės: ½ banano, saujos špinatų ar gražgarsčių, 1 arbatinio šaukštelio ciberžolės, 100 ml augalinio pieno. Galima įdėti ir kelias uogas. 

Agnė sako, kad ciberžolė labai naudinga mūsų organizmui ir yra visame pasaulyje vertinamas prieskonis. Padeda išvalyti iš organizmo toksinus, gerina odos būklę, naudinga sąnariams.  

Sveiki receptai – kur rasti?  

Agnė sako, kad sveikų receptų gali rasti Žaliosios dėžutės puslapyje Facebook, kur ji beveik kasdien dalinasi receptų knygelėmis.