Moksliškai įrodyta, kad kineziterapija yra naudinga bet kokio amžiaus žmonėms, siekiant malšinti skausmą ir greičiau reabilituoti po įvairių ligų, traumų ar chirurginių intervencijų. Kvalifikuoti ir profesionalūs kineziterapeutai turi visas reikiamas žinias apie fiziologinius kūno pokyčius, kurie atsiranda senstant ar sergant, todėl mankšta su specialisto priežiūra padeda juos efektyviai kontroliuoti.
Pagrindiniai kineziterapijos privalumai:
- Užtikrinti rezultatai
Beveik visais atvejais, įskaitant kaulų, sąnarių, minkštųjų audinių, smegenų ar nervų sistemos, širdies ir kraujotakos bei plaučių ir kvėpavimo sutrikimus, kineziterapija yra labai veiksminga. Tyrimai rodo, kad kineziterapija žymiai pagerina reabilitaciją ir sveikimą ir padeda išvengti tolimesnių sužalojimų.
- Individualus fizinis krūvis
Kineziterapeutas visada paaiškins, ko tikėtis treniruočių metu ir po jų ir pateiks tolimesnes rekomendacijas. Fizinis krūvis ir pratimai visada yra parenkami individualiai, atsižvelgiant į būklę, siekiat geriausio ir greičiausio rezultato.
- Bendradarbiavimas
Nėra vieno, visiems tinkamo požiūrio ir fizinio krūvio. Pritaikyta fizinio aktyvumo programa gali būti atliekama individualiai, visą procesą analizuojant kartu su kineziterapeutu arba grupinėje treniruotėje, mankštą atliekant su kitais pacientais. Grupinės treniruotės puikiai tinka motyvacijos stokojantiems žmonėms.
- Gyvenimo būdo pokyčiai
Kineziterapija skatina keisti savo gyvenimo būdą, net ir pasibaigus reabilitacijos ir gydymo programai. Žmogus, pamatęs, kaip mankšta gali įtakoti kūną ir bendrą savijautą, dažnai nusprendžia fizinio aktyvumo neapleisti ir toliau. Žinoma, kiekvienas kineziterapeutas pateiks svarbiausias rekomendacijas, kurios padės efektyviai treniruotis savarankiškai namuose ir išvengti sužalojimų.
- Holistinis požiūris
Kineziterapeutai į asmenį žvelgia kaip į visumą. Paprastai žmonėms kyla nerimas ir rūpesčiai dėl ligų, sužalojimų ir blogos savijautos. Kineziterapeutai yra specialiai apmokyti suprasti individualius žmogaus poreikius, pageidavimus ir baimes, ne tik iš žodinės, bet ir iš kūno kalbos.