Mokamas turinys

Dažniausiai užduodami klausimai apie estetinį plombavimą

Norite gražios ir sveikos šypsenos? Šiais laikais tokia džiaugtis gali beveik visi, kurie tik to nori, kadangi odontologai ir kiti šios sferos specialistai daro stebuklus, o medlizingas suteikia galimybę išsimokėti už paslaugas ir tiems, kurių šiuo metu finansinė situacija yra ne tokia patraukli.

Jeigu dantų būklė nėra labai prasta, tikėtina, kad Jums reikalingas estetinis plombavimas, kurio metu dantukams grąžinama spalva ir forma, jie tampa gražūs, tačiau svarbiausia – išlaikomas natūralumas. Naudinga kuo daugiau žinoti apie procedūrą, kadangi tikime, jog tai Jus paskatins ją išbandyti.

Jūsų dėmesiui – aptarsime dažniausiai pacientams kylančius klausimus.

 Kas yra estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas Vilniuje atliekamas daugelyje klinikų, tačiau žinoma, pirmiausia naudinga susižinoti kas tai per procedūra, o tik tada kreiptis į specialistus, kurie gali ją atlikti. Taigi, tai yra galimybė susigrąžinti ne tik sveiką, tačiau taip pat ir labai gražią šypseną tiems, kurių dantys po įvairių ligų arba traumų tapo pažeisti. Svarbiausia, kad šio tipo procedūros metu yra išsaugomi sveikieji danties audiniai, tad maksimaliai bandoma atkurti dantukus su biologiškai Jūsų paties audiniais. Dažniausiai ši procedūra naudojama tokiu atveju, kai reikalingas kelių, o ne visų dantukų atstatymas.

Kada ši procedūra yra geriausias pasirinkimas?

Žinoma, dėl šios procedūros pasirinkimo Jums visada konsultuos specialistas ir būtent jo patarimais reikia remtis. Taigi, reguliariai lankykitės apžiūrai ir tokiu atveju neteks susidurti su sveikatos problemomis, kurios gali pareikalauti ne tik dantukų korekcijos, tačiau net ir naujų sriegimo.

Estetinis plombavimas dažniausiai naudojama procedūra tokiu atveju, kai yra pakitusi danties spalva, pavyzdžiui, dėl karieso. Taip pat tokiu atveju, kai dantukas yra nuskilęs, tuomet, kai yra dideli tarpai tarp dantų, kurie yra gali būti biologiniai arba atsiradę dėl mechaninių pažeidimų, pavyzdžiui, po traumos.

Kai kuriais atvejais ši procedūra atliekama ir tokiu atveju, kai vizualiai dantis neatrodo sugedęs. Tuomet dažniausiai pažeista danties šaknis, tad reikalingas jos gydymas. Tokiu atveju turi būti atliekamas estetinis protezavimas, kuris padeda susigrąžinti natūraliai gražią šypseną.

Kiek laiko užtrunka estetinio plombavimo procedūra?

Žinoma, nusakyti tikslių terminų negalime, kadangi kiekviena situacija yra labai skirtinga, tad kuo daugiau dėmesio savo dantukams skirsite, tikėtina, kad tuo problemos bus mažesnės, tad ir jų gydymas – greitesnis ir paprastesnis. Dažniausiai gana paprasta procedūra trunka iki kelių valandų. Tuomet vieno susitikimo metu stengiamasi sutvarkyti kuo daugiau dantukų. Galima net iki 6 dantukų, kurių tvarkymas trunka iki 7 valandų. Daugelis pacientų renkasi šią alternatyvą, kadangi nori pilnai vieno susitikimo metu susitvarkyti dantukus ir džiaugtis vėl gražią šypsena.

Žinoma, pilnai vieno susitikimo visoms procedūroms nepakanka, kadangi pirmiausia įvertinama bėda, paskui tvarkomi dantukai, galiausiai, tikina kaip jie buvo sutvarkyti, ar viskas gerai.

Procesas – tik dėl paciento, tad ir reikia lankytis tiek, kiek nurodo specialistas.

Ar estetinis plombavimas yra skausmingas?

Kad ir kokia paslauga pas burnos specialistą Jums reikalinga – galime pasidžiaugti, kad su gera įranga – viskas ne tik greita, tačiau ir visiškai neskausminga. Tai tikrai nesukels žmogui jokių nepatogumų, tad svarbiausia – atsipalaiduoti. Žinoma, po pačios procedūros dantukai kelias dienas gali būti kiek jautresni ir tai yra visiškai natūralu, tad skirkite atidesnę priežiūrą jiems, valykite lėčiau, ramiau, kad nejustumėte jokio diskomforto. Gydytojai nurodo, kad adaptacinio periodo laiko tarpas trunka iki poros savaičių, tačiau ir šiuo atveju kiekvienas atvejis yra labai individualus.

Estetinis plombavimas jau nebėra inovacija, tačiau keista, kad tiek daug žmonių renkasi gyventi su neestetiškai patrauklia šypsena, kuri neatlieka normalių funkcijų. O turėtų, kadangi dantų bėdos gali sukelti problemas visam organizmui.