Dietos,  Dietos moterims,  Sirtuinų dieta

Radikalūs dainininkės Adelės svorio pokyčiai sparčiai populiarėjančios sirtuinų dietos pagalba

Pasaulinio lygio dainininkės Adelės viršsvorio atsikratymas pastaruoju metu yra būtent tai, apie ką kalbama bene visose žiniasklaidos priemonėse. Kai internete pasirodė nuotraukos iš dūzgių, kurios vyko po Oskarų ceremonijos, internautai tiesiog negalėjo patikėti savo akimis, kaip pasikeitė jų mylima dainininkė, kuri, kaip niekam ne paslaptis, labai ilgą laiką kovojo su viršsvoriu.

Dabar 32 metų amžiaus Adelė yra daugiau nei 40 kg lieknesnė. Ji praėjusiais metais pradėjo taikyti sirtuinų dietą.

Daugybė žmonių visame pasaulyje susiduria su viršsvorio problema, o šiuolaikinis grožio kultas skatina kiekvieną iš mūsų pasitempti ir siekti nepriekaištingų kūno linijų. Dėl šios priežasties begalė vartotojų nuolatos ieško sprendimų, kuriuos taiko pasaulinio lygio žvaigždės, bandydamos pasirūpinti savo figūra.

Nors pačių įvairiausių dietų yra šimtai ar netgi tūkstančiai ir bene kiekviena žvaigždė galėtų pateikti ne vieną savo kailiu išbandytą dietą, vis dėlto Adelės pasiekti rezultatai yra tiesiog stulbinantys. Prisimenant, kaip ši nepakartojamo balso savininkė atrodė vos prieš metus, ima atrodyti, kad šiandieninėse nuotraukose mes matome visiškai kitą moterį.

Žinoma, jei pavyksta vienam, gali pavykti ir kitam. Dėl to visiškai nenuostabu, kad milijonai žmonių iš viso pasaulio (ir ne tik ištikimi dainininkės Adelės dainų gerbėjai) labai susidomėjo sirtuinų dieta.

Jau prieš kurį laiką Adelė viešai paskelbė besilaikanti sirtuinų dietos ir radikaliai pakeitusi savo kasdienės mitybos racioną. Tokie dainininkės pokyčiai prasidėjo tuomet, kai ji išsiskyrė su savo vyru Simonu Konecki. Adelė sirtuinų dietą derino kartu su aktyviu sportu – ji visą savo neįtikėtinos kūno transformacijos laikotarpį sportavo su asmeniniu treneriu.

Sirtuinų maisto dietą (angl. „Sirtfood diet“) propaguojantys žmonės iš savo kasdienės mitybos raciono pašalina visus toksiškus ir perdirbtus maisto produktus. Adelė teigė, kad laikydamasi sirtuinų dietos atsisakė iki tol jos kasdienybe buvusių 10 puodelių arbatos (viename puodelyje įprastai būdavo net du šaukšteliai cukraus), alkoholinių gėrimų, rūkymo, kofeino vartojimo ir citrusinių, sūrių bei aštrių maisto produktų.

Visa šios dietos esmė yra vartoti tik tam tikrus sirtuinų maistui priskiriamus produktus, aktyvuojančius atitinkamus kiekvieno iš mūsų organizme esančius baltymus, kurie yra vadinami sirtuinais.

Manoma, kad sirtuinai apsaugo mūsų organizmo ląsteles nuo jų žuvimo streso sąlygomis. Jų pagalba galima sureguliuoti ir pagreitinti medžiagų apykaitą, pristabdyti senėjimo procesą ir sumažinti uždegiminius procesus. Be to, sirtuinai, kaip teigiama, gali pagelbėti deginant riebalus.

Šios dietos kūrėjų teigimu, vos per vieną savaitę galima atsikratyti 3 kg, tuo pačiu metu išsaugant raumenis. Tarp sirtuinų maistui priskiriamų produktų yra ir žalioji arbata, petražolės, lapiniai kopūstai, obuoliai, juodasis šokoladas (kuriame yra ne mažiau kaip 85 proc. kakavos) ir netgi raudonasis vynas. Iš viso šiai dietai yra priskiriama 20 skirtingų maisto produktų. Tačiau, kaip ir bet kurios dietos pasitelkimo atveju, visų pirma reikėtų atsižvelgti į savo sveikatos būklę ir pasitarti su savo gydytoju.