Pusryčiai, pietūs ir vakarienė – tai būtini dienos ritualai, padedantys visą dieną jaustis darbingiems, energingiems ir sveikiems. Beje, subalansuota mityba ir tinkamai pasirinkti pusryčiai taip pat nulemia gerą bendrą savijautą ir fizinę sveikatą.
Pusryčiavimas – dienos pradžioje atliekamas valgymo ritualas, kurį dažniausiai sudaro pasirinktas patiekalas ir šaltas arba karštas gėrimas (sultys, arbata, kava ar kt.). Verta paminėti, jog pusryčių istorija siekia labai senus laikus. Dar nuo Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės laikų ant pusryčių stalo būdavo gausus patiekalų pasirinkimas: pieno produktai (varškėčiai, varškės sūris, varškė), įvairūs miltiniai patiekalai, košės. Kiek vėliau atsirado ir kiaušinienė, pagardinama papildomais skoniais – svogūnais, lašinukais ar mėgstamomis daržovėmis. O po daugybės metų, ant stalo atsirado ir dabar populiari alternatyva – sausi pusryčiai (įvairių grudų dribsniai, pagardinami džiovintais vaisiais ir pienu). Ilgainiui neliko abejonių, kad pusryčiams reikia pasirinkti maistą, kuris būtų praturtintas naudingomis medžiagomis.
Atidžiau peržvelgus pusryčiavimo tendencijas matyti, kad jos labiausiai priklauso nuo individualių norų. Vieni renkasi sveikus, kiti sočius pusryčius, tačiau visiems svarbu, jog jie būtų naudingi organizmui.
Pagrindiniai pusryčių teikiami privalumai
Pusryčiams privalu skirtį daug dėmesio, kadangi tinkamai subalansuoti jie gali suteikti daug naudos organizmui. Pusryčiai, tai:
- Geros dienos garantija – sveikas maistas dienos pradžioje. Gerai pradėtas rytas labai svarbus visos dienos savijautai.
- Sotumo jausmas – tinkami pusryčiai užtikrina, jog ilgiau nebus jaučiamas alkis bei energijos stygius, todėl nuotaika bus geresnė, o diena – darbingesnė.
- Mažesnė persivalgymo tikimybė – sočiai ir tinkamai papusryčiavus ryte, pietų ir vakarienės metu sumažėja persivalgymo tikimybė.
- Stiprus imunitetas. Visaverčiai pusryčiai, sudaryti iš įvairių vertingųjų medžiagų bei vitaminų, stiprina organizmą ir saugo nuo įvairių infekcijų. Tad pusryčiams geriausia rinktis skalsų, kokybišką ir vertingos sudėties maistą.
- Puiki bendra savijauta. Geri pusryčiai ne tik skatina spartesnę medžiagų apykaitą, tačiau svarbu ir tai, kad tinkami pusryčiai suteikia energijos ir skatina sveikesnį gyvenimo būdą, nes gavę pakankamai naudingų maisto medžiagų ryte, žmonės rečiau valgo saldumynus, mažiau vartoja saldžius gazuotus gėrimus, dažniau renkasi daržoves ir vaisius. Be to, visaverčiai pusryčiai gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį ir cholesterolio koncentraciją kraujyje – tai prisideda prie geros bendros savijautos.
Būtent todėl visaverčiai pusryčiai laikomi geros dienos garantu, svarbiu protinės ir fizinės energijos užtaisu, geros nuotaikos šaltiniu ir netgi būtinybe gerai sveikatai užtikrinti. Vis dėlto, norint jausti pusryčių teikiamą naudą, reikia tikslingai rinktis produktus, kartais – netgi susidaryti kruopštų mitybos planą. Neturintiems laiko, ar reikiamų žinių, siūloma puiki išeitis – pasinaudoti profesionalių virtuvės meistrų paruoštais gausiais bei sveikais pusryčiais. Jais kasdien galite mėgautis restorane „Šventaragio sodas“. Tai kiekvieno skoniui ir poreikiams pritaikyti pusryčiai Vilniuje.
https://sventaragiosodas.lt/pusryciai-restorane/