Mokamas turinys

Plastikiniai Langai – Ką rinktis?

Renovuojant būstą vienu svarbiausių galvosūkių lieka langų pasirinkimas. Plastikinių bei medinių langų ilgaamžiškumą bei jų montavimą supa daug gandų – juos išsklaidyti padės langų ekspertai.

Dauguma tikriausiai sutiks, kad šaltuoju metų periodu siekiant išlaikyti šilumą patalpoje vien kokybiškos šildymo sistemos nepakanka. Čia labai svarbiu aspektu tampa ir jau minėtieji langai, kurie dėl savo nekokybiškos konstrukcijos bei naudojamų komponentų gali tapti per daug agresyvia ventiliavimo sistema šaltuoju metų sezonu. Vis dėlto tokių problemų galima nesunkiai išvengti jeigu pirkdami naujus langus atkreipsite dėmesį į keletą esminių aspektų. Kokybiškai pasirinkti langus yra ypatingai svarbu, kadangi tai gali tapti net iki 50 % būsto šilumos garantuojančiu rodikliu.

Čia šiuo atveju reikia įsisavinti tai, kad lango profilio ypatybės bei kamerų skaičius daug aktualesnis, vertinant plastikinio lango bendrą tvirtumą, jo atsparumą deformacijoms. Būtent iš to aiškėja, kad lango kamerų skaičius – tikrai nėra esminis faktorius. Paties plastikinio lango profilyje be gamintojo specifinio kamerų išdėstymo taip pat naudojami ir specialūs plieno profiliai (langų armuotė), kurie yra esminis lango tvirtumo ir atsparumo deformacijoms rodiklis. Ir tai jau ne šiaip sau išsigalvojimas, o medžiagų atsparumo tyrimo rezultatai, kurie patvirtina, jog uždaro kontūro plieninė konstrukcija visuomet bus daug tvirtesnė už atviro kontūro.

Pavyzdžiui, norint, kad plastikiniai langai ilgiau tarnautų, būtina juos tinkamai prižiūrėti. Pasak nekilnojamojo turto specialisto, mažiausiai du kartus per metus – prieš žiemą ir po jos – reikia kruopščiai išvalyti ir sutepti langų tarpines, kurios užtikrina lango sandarumą. Be to, žiemą ir vasarą būtina tinkamai sureguliuoti ir plastikinių langų apkaustus. Esant šiltesniam orui, langų apkaustus reiktų kiek atlaisvinti, o prasidėjus žiemai – priveržti.

Renkantis langus labai svarbu, kad jie būtų ne tik kokybiški ir gražūs, bet ir pagaminti iš nekenksmingų medžiagų. Plastikiniai langai yra gaminami iš PVC (polichlorvinilo) profilio. Tai sudėtingos cheminės sintezės produktas. Jo unikalios savybės – cheminis inertiškumas, ilgaamžiškumas, stabilumas – užtikrino platų PVC taikymą įvairiose gyvenimo srityse. Plastikinių profilių gamybos metu į PVC maišomi įvairūs priedai: stabilizatoriai, plastifikatoriai ir pigmentai. Jie nulemia tokias produkto taikomąsias savybes kaip ilgaamžiškumas, spalvos stabilumas, plastiškumas.

Plastikiniai langai Vilniuje