Dietos

Jogurto dieta – ar tikrai padės atsikratyti svorio?

Jogurtas yra fermentuotas pieno produktas, kuriuo visame pasaulyje mėgaujamasi pusryčiams arba kaip užkandį. Be to, jogurto vartojimas susijęs su kaulų sveikata ir virškinimu. Kai kurie žmonės netgi teigia, kad jogurtas padeda numesti svorio. Tad nenuostabu, jog esama ir jogurto dietų. Vis dėlto jums gali kilti klausimas, ar šie teiginiai yra pagrįsti.

Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti ką reikia žinoti apie konkrečias jogurto dietas ir ar šis populiarus pieno produktas padeda numesti svorio.

Yra kelios dietos, kurių pagrindinis komponentas yra jogurtas, teigiant, kad šis maisto produktas padeda greitai numesti svorio. Šioje dalyje apžvelgiamos dvi iš šių dietų, siekiant nustatyti, ar jų teiginiai pagrįsti.

Yoplait lieso jogurto dviejų savaičių dieta

Viena iš tokių dietų, kurią propagavo aktorė Jeannie Mai, buvo žinoma kaip Yoplait jogurto dieta arba Yoplait dviejų savaičių lieso jogurto dieta. Š populiari jogurto dieta, teigiama, padeda žmonėms numesti 1–2,5 kg per 14 dienų.

Laikantis šios dietos privalote valgyti jogurtą bent du kartus per dieną. Dietos taisyklėse nurodytos konkrečios valgio ir užkandžių instrukcijos:

  • Pusryčiai ir pietūs: 1 indelis lieso jogurto, apie 90 gramų nesmulkintų grūdų ir 1 porcija vaisių.
  • Vakarienė: apie 170 gramų liesų baltymų, apie 350 gramų daržovių ir nedidelis kiekis riebalų, pavyzdžiui, salotų padažas arba sviestas.
  • Užkandžiai: apie 175 gramų žalių arba apie 78 gramų virtų daržovių, taip pat 3 porcijos neriebių pieno produktų per dieną.

Verta pažymėti, jog dietos pavadinime minimas Yoplait yra jogurto prekinis ženklas, tad natūralu, jog būdavo siūlomas būtent jis. Tačiau ilgainiui dietos sudarytojai tiesiog siūlo liesą jogurtą.

Tokia dieta sumažina jūsų suvartojamų kalorijų kiekį iki 1200 kalorijų per dieną ir rekomenduoja padidinti fizinį aktyvumą kasdien vaikščiojant 30–40 minučių. Kartu šie veiksniai lemia kalorijų deficitą, o tai gali padėti numesti svorio.

Kai kurie dietos šalininkai teigė, kad dėmesys jogurtui be riebalų taip pat yra naudingas, teigdami, kad kituose jogurtuose esantys riebalai padidina jūsų organizmo streso hormono kortizolio gamybą. Manoma, kad šis padidėjimas padidina nerimo ir alkio lygį.

Nors tyrimai sieja didesnį kortizolio kiekį su padidėjusiu apetitu ir nutukimo rizika, maisto riebalai nėra susiję su reikšmingu kortizolio kiekio padidėjimu.

Tiesą sakant, neriebiuose jogurtuose, dažnai yra daugiau cukraus, o tai padidina kortizolio kiekį ir padidina alkį. Be to, tyrimai rodo, kad riebūs pieno produktai sumažina nutukimo riziką.

Jogurto dieta

Mitybos specialistė Ana Luque savo to paties pavadinimo knygoje propaguoja valgymo būdą, vadinamą Jogurto dieta, kurioje teigiama, kad jogurtas yra svorio metimo ir bendros sveikatos palaikymo paslaptis.

Konkrečiai, ji pareiškia, kad jogurte esantys probiotikai padeda gydyti nutukimą, laktozės netoleravimą, virškinimo problemas, rūgšties refliuksą, dirgliosios žarnos sindromą, alergijas, diabetą, dantenų ligas, mielių infekcijas, lėtą medžiagų apykaitą ir opas. Į knygą taip pat įtraukta 5 savaičių detoksikacinė dieta, kurios metu kasdien reikia suvalgyti kelias porcijas jogurto.

Nors autorė tvirtina, kad ši dieta jai padėjo įveikti virškinimo problemas ir laktozės netoleravimą, šiuo metu nėra įrodymų, patvirtinančių jos mitybos plano veiksmingumą.

Išvada

Tiek Yoplait, tiek Ana Luque jogurto dietos remiasi nuostata, kad jogurtas skatina svorio metimą. Tačiau nė viena dieta nebuvo ištirta dėl trumpalaikio ar ilgalaikio veiksmingumo, o Yoplait dieta yra pripildyta cukraus.