Dietos,  Dietos moterims,  Grikių dieta

30 dienų grikių dietos iššūkis

Ko gero nėra žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie grikių dietą. Grikiai išties turtingos maistine verte kruopos, kurios puikiai dera į meniu visiems, norintiems sveikai maitintis, jaustis gerai ir, žinoma, išlikti ar tapti liekniems.

Tačiau šiandien ne apie tradicinę grikių dietą, o apie sveikuolių skelbiamą 30 dienų grikių dietos iššūkį.

Prieš keletą metų nuskambėjęs žinomos, garbaus amžiaus sveikuolės Ksaveros Vaištarienės kvietimas prisijungti prie grikių dietos iššūkio, patraukė dėmesį, o dabar tapo visuotinai pripažinti organizmo valymo būdu ir efektyvia dieta nuo visų ligų.

 Ar pasiryžę grikių dietos iššūkui?

Iššūkis trunka 30 dienų. Jo metu kas antrą arba trečią dieną valgomi tik grikiai.

Grikiai paruošiami paprastai – ryte stiklinė grikių užpilama dviem stiklinėmis vandens. Galima dar papildomai pridėti porą šaukštų selenų. Uždengus šiltai, galima termose ar apdengtame dubenėlyje palaikyti pusvalandį, kad kruopos išbrinktų. Po pusvalandžio brinkimo, vandens perteklius nupilamas ir grikiai padalinami į tris dalis, į tris porcijas. Vien porcija pusryčiams, kita pietums, trečia vakarienei.

Grikiai ruošiami be druskos ir be jokių kitų prieskonių.

Prieš valgį derėtų išgerti puse stiklinės petražolių arbatos. Grikių porcija valgoma viena, be jokių priedų ir be vandens ar kefyro kaip būtų įprasta tradicinė dietos metu. Sveikuoliai teigia, jog vandens ir papildomų skysčių grikių dienos metu negalima gerti, nes taip nevyksta organizmo valymasis.

Grikiai valgomi kas antrą – trečia dieną, o kitomis mėnesio dienomis maitinamasi vegetariškai. Atsisakoma mėsos, žuvies, pieno produktų bei kiaušinių.

Ar iššūkis sudėtingas?

Tai nėra įprastas iššūkis vien  dėl to, jog be prieskonių paruošti grikiai yra gan prėsko skonio, tai nėra užkandis, kurį suvalgai su malonumu. Žinoma, skonis nėra ir baisus ar šlykštus. Visgi valgymas nėra skanus, tad reikia turėti tai omenyje ir nusiteikti.

Iš kitos pusės, nors ir atrodytų stiklinė grikių yra ne daug, išbrinkę grikiai yra maistingi ir sotūs. Tad net nedidelė porcija puikiai numalšina alkį ir užtikrina sotumo jausmą. Suvalgius viską iki paskutinio grikio grūdo tikrai nesinorės užkandžiauti.

O kaip privalumą galima išskirti tai, jog grikių dieną nereikia sukti galvos ką pasiruošus valgyti.

Ar tinka visiems?

Prieš imantis bet kokios dietos ar iššūkio, reikia įvertinti savo sveikatos būklę, pasitarti su gydytoju.

Grikių dieta gali tikti ne visiems. Pirmiausia, yra žmonių, kurie alergiški kruopoms. Kitiems žmonėms kruopos kelia skrandžio skausmus ar vidurių užkietėjimą. Todėl būtina įsivertinti ar dieta nepakenks.

Kokia iššūkio nauda?

Toks grikių dietos iššūkis prilygsta pasninkui, badavimui ir jo tikslas yra organizmo valymas. Tomis grikių valgymo dienomis organizmas nėra apkraunamas maisto virškinimu, tad energija nukreipiama organizmo valymui.

Besilaikantys šio iššūkio, pajunta palengvėjimą, gerėja virškinimas, dingsta galvos skausmai ir nuovargis.

Atsiliepimai apie 30 dienų grikių dietos iššūkį

Kaip sakė Ksavera Vaištarienė, laikantis grikių dietos iššūkio turi tikėti, jog ji padės atsikratyti turimų sveikatos problemų. Laikantis atmestinai ir dejuojant, jog neskanu, nenorit, jus kažkas verčia – rezultatai nebus pasiekti.

Šią dietą išbandžiusios ne viena moteris, tad spaudoje tikrai galima rasti įvairių atsiliepimų.

Keletas vertų dėmesio skaitinių su atsiliepimais:

https://www.lrytas.lt/skonis/mitybos-abc/2019/05/21/news/klaipediete-jurgita-isbande-grikiu-dieta-rezultatai-pranoko-lukescius-10424512/

https://www.delfi.lt/sveikata/iveik-liga/grikiu-issuki-sau-metusios-moterys-pasidalino-rezultatais-dingo-daug-sveikatos-problemu-77507917