Mums dar nuo vaikystės yra „įkalta“ į galvą, kad valgyti daržoves ir vaisius bei gerti jų sultis labai sveika, tačiau ar kada nors susimąstėte, kiek iš tikrų yra natūralių sulčių pakelyje, kurį įsigyjate parduotuvėje? Ne itin daug, gerą skonį garantuoja cukrus ir kiti maistiniai priedai, kurie organizmui neturi jokios naudos. Tad, jei pasiryžote nuo kitų metų pradėti gyventi sveikiau, pats laikas pagalvoti apie sulčiaspaudės įsigijimą.
Kaip išsirinkti?
Sulčiaspaudžių šiuo metu yra tikrai daug, vien pažvelgus į šį asortimentą sukasi galva: https://www.b-a.eu/c1638/Sulciaspaudes Todėl išsirinkti tikrai nėra taip paprasta. Prieš perkant šį aparatą, reiktų nuspręsti, kam jis bus skitas, o tiksliau, iš kokių vaisų ar daržovių spausite sultis. Pavyzdžiui, sulčiaspaudės, kurios spaudžia sultis iš kietų vaisių – morkų, obuolių ar burokėlių, sunkiai susidoros su minkštais vaisiais ar želmenimis. Tad, svarbiausia išsirinkti ne pačia geriausią ar brangiausią, o jums tinkamiausią sulčiaspaudę. Tiesa, labai svarbu ir tai, ko tikitės iš išspaustų sulčių – gero skonio, o gal ir didesnė dozė vitaminų bei kitų organizmui naudingųjų medžiagų nepamaišytų? Jei taip, jūsų dėmesį turėtų atkreipti lėtaeigės sulčiaspaudės. Jos daržoves ir vaisius spaudžia lėtai, todėl sultyse lieka daugiau vitaminų, nes sulčiaspaudė neįkaista. Be to, tokios sulčiaspaudės tiesiog išgręžia daržoves. Tad jūs gaunate didesnį sulčių kiekį. Tiesa, šias sulčiaspaudes šiek tiek sudėtingiau prižiūrėti, nes daugelis jų turi ne vieną išardomą dalį, kurią reikia išimti ir išplauti. Kitas vertus, laikas tikrai vertas rezultatus.
Svarbu atkreipti dėmesį
Jei esate iš tų žmonių, kurie mėgsta išsiristi iš lovos anksčiau už visus ir namiškius palepinti sveikais pusryčiaus, jums tikriausiai aktualus bus sulčių spaudyklės skleidžiamas triukšmo lygis. Triukšmas priklauso nuo sulčiaspaudės veikimo greičio ir medžiagų, iš kurių yra pagaminta jos konstrukcija. Metalinės konstrukcijos sulčiaspaudės yra tylesnės, lyginant su plastikinėmis. O štai greitai dirbančios sulčiaspaudės gali ne tik namiškius, bet ir kaimynus pažadinti. Be to, reiktų atminti, kad sulčiaspaudžių peiliukai nėra amžini, todėl, jei išspaudžiamų sulčių kiekis akivaizdžiai sumažėjo ar suprastėjo jų kokybė, laikas sulčiaspaudę vežti į pas meistrą.
Kur pirkti?
Gana platų sulčiaspaudžių pasirinkimą rasite kiekvienoje didesnėje buitinės technikos parduotuvėje, tačiau, jei norite ne tik gerti vitaminais ir mineralais praturtintas sultis, bet ir sutaupyti, verčiau rinkitės patikimą elektroninę parduotuvę. Elektroninės parduotuvės savo klientams gali pasiūlyti piniginei draugiškesnes kainas, kaip ir tradicinės parduotuvės, suteikia produkcijai garantiją, o jei dėl kažkokių priežasčių įsigyta sulčiaspaudė jums nepatiko, ją visada galima grąžinti arba pakeisti kita. Taigi, sutaupote ir nieko nerizikuojate. Be to, jūsų užsakytas prietaisas per kelias dienas bus atgabentas iki namų slenksčio. Tiesa, jei sulčiaspaudė – tai Kalėdinė dovana, pasirūpinkite ja iš anksto, nes prieššventiniu laikotarpiu elektroninės parduotuvės turi labai daug darbo ir gali nespėti jūsų užsakymo įvykdyti laiku.