Sveika mityba

Pusryčių svarba sveikoje mityboje

Pusryčiai – svarbiausias dienos valgymas

Pusryčiai – tai pats svarbiausias dienos valgymas. Tikriausiai šį išsireiškimą jau esate girdėję ir jau ne vieną kartą. Tai iš tikrųjų yra tiesa, tačiau jos paiso ne kiekvienas. Atrodo, kad yra kažkokia stebuklinga formulė, kuri, vos spragtelėjus pirštais, padarys mus gražius ir lieknus. Deja, taip būna nebent kino filmuose, bet ne realiame gyvenime. Čia jau KMI skaičiuoklė konstatuos liūdną tiesą, t. y. kad jums gresia viršsvoris.

Pusryčių praleidimas

Pastebima, kad nemaža dalis žmonių visiškai nevalgo pusryčių. Vieni iš jų teisinasi, kad atsikėlus, neturi laiko valgyti, nes miega iki paskutinės minutės, kai jau reikia lėkti iš namų į darbus, kiti, kad iš ryto visiškai neturi apetito, treti, kad neturi tokio įpročio nuo vaikystės, todėl niekaip negali prisiversti ir dabar.

Pusryčių nevalgymo pavyzdys
Prieš keletą metų ir mes lygiai taip pat nevalgydavome pusryčių, ir galime pasakyti, jausdavomės labai prastai. Nebuvo energijos, nebuvo nuotaikos, o ištisą dieną kamuodavo mieguistumas ir apatija. Žinoma, dar prisidėdavo ir vakariniai užkandžiavimai. Dėl to, blogaisiais angliavandeniais pripildyto skrandžio, organizmas nebepajėgia suvirškinti, nes vakarop virškinimas sulėtėja. Todėl naktimis kankindavomės, sunkiai užmigdavome, blogai miegodavome, atsikeldavome pavargę. Visa tai taip pat privedė ir iki aukštesnio cholesterolio lygio. Tad Sportuojantys.lt savo kailiu patyrė, ką reiškia pusryčių praleidinėjimas, kuris atrodytų yra toks nekaltas dalykas, tačiau galiausiai paaiškėja, kad tai yra daugumos blogybių priežastis. Visa tai užvirė tarsi blogybių ratą, kuris pradėjo stiprėti ir visa tai vedė link dar prastesnės savijautos ir kūno negalavimų bei ligų. Juk nėra taip, kad viskas prasideda per vieną dieną. Tai veikiau yra ėjimas link blogybių, o ne jų atsiradimas per trumpą laiko tarpą. Dėl to nereikia kaltinti kitų, nes reikia patiems prisiimti atsakomybę dėl to. Tai lyg grandininė reakcija, kurią reikia apkeisti pusėmis ir viskas susitvarko!

KMI skaičiuoklė

KMI skaičiavimas – tai pirmas žingsnis link problemos sprendimo. KMI – tai kūno masės indeksas, kuris parodys, kur šiuo metu esate. Vieni gali būti viršsvoryje, kiti optimaliame svoryje. KMI skaičiuoklė padės greitai nustatyti savo KMI indeksą pagal KMI formulę. Svorio indeksas – tai labai svarbus jūsų kūno parametras, kurio nevalia ignoruoti.

Apibendrinimas
Tad nepamirškite, kad pusryčiai – tai svarbus dienos valgymas, kurio praleisti nereikėtų. Taip pat, jeigu turite vaikų, atminkite, jei patys nevalgysite pusryčių, neišmokinsite ir savo atžalų elgtis teisingai. Pusryčiai yra vienas iš svarbiausių dalykų, norint būti sveiku, stipriu ir energingu.