Patarimai

Mitybos įpročiai tikrai nulemia gyvenimo kokybę

Priaugti svorio dažniausiai yra gana nesunku, tačiau kai kuriems žmonėms tai – didžiulis iššūkis. Daugeliui žmonių tai gali būti sudėtinga, nes jie pasižymi greita medžiagų apykaita arba gyvena aktyvų gyvenimo būdą. Be to, valgyti didelius maisto kiekius gali būti brangu ir atimti daug laiko. Tad čia vėlgi atsiranda keblumų.

Norintiems sustambėti – sveikas maistas bus neišvengiamas

Kitas iššūkis yra rasti sveiką maistą, kuriame būtų daug kalorijų. Greitas maistas taip pat nėra geras pasirinkimas, nes jis nepadės jums priaugti sveiko svorio. Galiausiai norint priaugti svorio reikia laiko, pastangų ir atsidavimo. Bet jei esate pasirengęs įdėti darbo, galite pasiekti savo tikslą.

Kalbant apie maistą, vienas dalykas, į kurį svarbu atsižvelgti, yra kalorijų kiekis. Kaloringi maisto produktai yra tie, kurių vienoje porcijoje yra daug kalorijų. Nors šie maisto produktai nebūtinai yra nesveiki, jie gali prisidėti prie svorio padidėjimo, jei vartojami per daug. Keli pavyzdžiai: riešutai, aliejus ir perdirbta mėsa. Priešingai, mažai kalorijų turintis maistas paprastai laikomas sveikesniu pasirinkimu. Tai vaisiai, daržovės ir liesi baltymai. Taigi, kai reikia pasirinkti kaloringiausią maistą, tai priklauso nuo jūsų individualių mitybos poreikių ir pageidavimų. Atminkite, kad profesionalūs dietologai už atitinkamą kainą gali sudaryti tinkamą mitybos planą. Kartais netgi skolintis įsiskolinusiems asmenims patartina norint ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę.

Riešutai yra sveikas maistas, kuriame yra daug svarbių vitaminų ir mineralų. Jie yra geras baltymų, skaidulų ir sveikųjų riebalų šaltinis. Be to, riešutuose yra daug vitamino E, magnio ir kalio. Pavyzdžiui, vienoje uncijoje graikinių riešutų yra 7 gramai baltymų ir 18 gramų riebalų. Graikiniai riešutai taip pat yra geras alfa – linoleno rūgšties šaltinis, taip pat ir omega-3 riebalų rūgštis, kuri, kaip įrodyta, apsaugo nuo širdies ligų. Migdolai yra dar viena riešutų rūšis, kurioje gausu maistinių medžiagų. Vienoje uncijoje migdolų yra 6 gramai baltymų ir 14 gramų riebalų. Migdolai taip pat yra geras vitamino E, magnio ir kalcio šaltinis. Renkantis riešutus svarbu rinktis žalius arba sausai skrudintus be druskos ar kitų priedų. Riešutai gali būti sveikas bet kokios dietos priedas, tačiau juos reikia vartoti saikingai, nes juose yra daug kalorijų ir riebalų.

Senstant mitybą keisti taip pat būtina

Sveika mityba yra svarbi sveikos gyvensenos dalis bet kuriame amžiuje. Tačiau senstant jūsų kūnas keičiasi ir jums gali tekti šiek tiek pakoreguoti savo mitybos įpročius. Taip yra todėl, kad senstant gali kilti didesnė lėtinių sveikatos rizika, tokių kaip širdies ligos, diabetas ir aukštas kraujospūdis. Kad sumažintumėte šių būklių riziką, turite valgyti įvairų maistą, kuriame gausu maistinių medžiagų, ir riboti maistą bei gėrimus, kuriuose yra daug kalorijų, cukraus, natrio ir nesveikų riebalų.

Kad įsitikintumėte, jog gaunate reikalingų maistinių medžiagų, svarbu paįvairinti savo mitybą. Įtraukite daug įvairių vaisių ir daržovių, nesmulkintų grūdų, liesų baltymų ir neriebių pieno produktų. Ir apribokite perdirbtą maistą, saldumynus ir saldžius gėrimus. Kita svarbi sveikos mitybos dalis – porcijų kontrolė. Senstant mūsų medžiagų apykaita lėtėja ir mums reikia mažiau kalorijų. Tačiau nesunku jų suvartoti per daug – valgant dideles porcijas arba valgant kaloringą maistą ir gėrimus. Taigi atkreipkite dėmesį į tai, kiek valgote, ir atsiminkite beprasmiškus mitybos įpročius, tokius kaip apsivalgymas arba valgymas nekreipiant dėmesio.

Jums tinkamo sveikos mitybos plano sukūrimas gali užtrukti šiek tiek laiko ir pastangų. Bet tai verta, nes gerai maitintis yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti bendrai sveikatai pagerinti. O kalbant apie maistą, nėra greitų ar visiems tinkančių sprendimų. Taigi sutelkite dėmesį į nedidelius pakeitimus, kurių galite laikytis laikui bėgant, pvz., į maistą įtraukite daugiau vaisių ir daržovių arba pakeiskite saldžius gėrimus vandeniu. Laikui bėgant šie pokyčiai sustiprės ir smarkiai pakeis jūsų sveikatą.