Dietos

Kas yra supermaistas?

Esate girdėję apie supermaistą? Žinoma, kad esate!  Šiandien supermaistas yra tapęs panacėja, todėl jei negyvenate po akmeniu, tikrai apie jį girdėjote bent viena ausimi. Gal labiau dovanoti jei nelabai žinote, kas tai yra. Girdėti apie jį yra viena, o žinoti kas tai yra – jau visai kas kita. Dėl antrojo fakto mes jums atleisime. Nieko tokio. Pasitaiko.

Bet čia pat pataisysime jūsų situaciją. Paaiškinsime detaliai kas tas supermaistas, kodėl jį taip vadina ir kodėl apie jį visi kalba. Norite tai sužinoti? Žinoma, kad norite, kam dar skaitytumėte šitą straipsnį?! Gerai, nedaugiažodžiaukim ir pradėkim.

Supermaistas – maistingesnis už įprastą maistą

Žinote paprastą maistą ar ne? Kartais jis būna skanus, kartais maistingas. Kartais maistingas ir skanus. Kartais maistingesnis ir skanesnis. Kartais – mažiau toks. Tai dabar įsivaizduokite maistą, kuris labai maistingas. Įsivaizduojate? Gerai, tai dabar įsivaizduokite dar maistingesnį maistą! Tai va toks yra supermaistas. Na, OK, turbūt suprantate, kad tai nėra griežtai apibrėžta frazė. Tai apibrėžia labai maistingą maistą ir tiek. Nėra niekur parašyta kiek maistingas jis turi būti, kad gautų supermaisto statusą. Bet jis tikrai turi būti maistingesnis nei greito paruošimo makaronai… Juokaujame. Norime pasakyti, kad jis turi būti daug maistingesnis už įprastus maisto produktus.

Supermaisto pavyzdžiai

Kokie būtų tokio maisto pavyzdžiai? Įdomu tai, kad dažniausiai tai yra egzotiškas maistas iš toli, toli. Šiandien turbūt populiariausias toks maistas yra iš Amerikos žemynų atkeliavusios čija sėklos. Jas dar vadina ispaninio šalavijo sėklomis. Nežinome kodėl. Bet tai ir nėra įdomu, nes visi jas vadina čija sėklomis. Taip vadinsime ir mes. Okay. Tai viena iš supermaistingų supermaistų. Dar vienas populiarus supermaistas – goji uogos. Žmonės myli goji uogas, nes jos auga Himalajų kalnuose, Kinijoje. Na, OK, gal myli ne dėl to, bet dėl jų skonio. Jos labai skanios. Ir sako, kad juose vitamino C daug kartų daugiau nei citrinoje ar apelsinuose. Tokių maistų yra ir daugiau, bet čia populiariausi. Tai jei jau nuo kažko pradėti…

Kiek supermaistas yra maistingas?

Jau minėjome – labai. Pavyzdžiui, čija sėklose yra daug, daug mineralų. Kai kurių – daugiau nei visa paros norma šimte gramų. Todėl ir su vienu šaukštu gausite daug. Su dviem – dar daugiau. O omegos riebalų rūgščių jose irgi daug. Nereikia net žuvų taukų pirkti ir gerti. Niekas jų vis tiek nemėgsta. Geriau čija sėklos. O dėl goji uogų tai jau sakėm, kad ten daug vitamino C. Norit dar kažko? Ok, ten yra daug antioksidantų. Tiek daug, kad goji uogos yra laikomos vienu daugiausia antioksidantų turinčių maisto produktu pasaulyje. Dar mažai? OK, jose yra ir daug vitamino A, kas padės jūsų akims. Gal užteks? Taip ir galvojome.

Visi supermaistai turi ką pasiūlyti. Kažkas daugiau; kažkas mažiau. Bet visi pasiūlo tikrai daug. Todėl tik imkit ir valgykit, nemanome, kad dėl pasigailėsite. Priešingai, dar padėkosite mums, kad informavome apie tokį super dalyką.