Patarimai

Kaip pasirinkti tinkamą plaukų šepetį savo plaukų tipui

Plaukų šukavimas yra tarsi veido plovimas – tai kasdienis veiksmas, bet greičiausiai tam neskiriate daug dėmesio. Juk kalbant apie plaukus, visi visada kalba apie prabangius produktus ir naujus šaunius stiliaus patarimus, o ne apie tokį nuobodų dalyką kaip plaukų šukavimas.

Bet štai kas: šukavimas, tiksliau, netinkamas šukavimas, gali būti didžiulė plaukų pažeidimo priežastis. Gera žinia? To galima lengvai išvengti, jei tik įvaldysite tinkamą techniką. Tai labai paprasta – tereikia pradėti šepečiu šukuoti plaukų galiukus ir palaipsniui pereiti į aukštesnį lygį tiksliau tariant plaukų šepetys turi atlikti darbą pagal paskirtį.

 Kai šukuojate taip, kaip dauguma žmonių, t. y. pradėdami nuo šaknų ir judėdami žemyn, susipainiojusius plaukus ar sruogas tiesiog išstumsite iki pat galiukų, kurie yra pati trapiausia plaukų dalis, todėl jų apačioje gali susidaryti vienas didelis mazgas. Kita labai svarbi dėlionės dalis? Pasirinkti tinkamą plaukų šepetį savo plaukų tipui ir tekstūrai. Toliau geriausi stilistai pataria, kaip išsirinkti geriausią šepetį savo sruogoms.

Ploni plaukai

Plonų plaukų skersmuo yra mažesnis nei storų, todėl ploni plaukai labiau linkę lūžinėti ir susipainioti. Trumpai tariant, jiems reikia šiek tiek daugiau priežiūros nei bet kuriam kitam plaukų tipui ar tekstūrai, todėl labai svarbu pasirinkti šepetį, kuris būtų labai švelnus plaukams, aiškina įžymybių stilistas

 Tai ypač svarbu, kai šukuojate drėgnus plaukus.  Kai plaukai yra šlapi, jie gali lengvai išsitempti už natūralaus elastingumo ribos ir lūžinėti. Specialistas sako, kad šukuodami šlapius plaukus, ypač jei stengiatės juos iššukuoti, galite sulaužyti daugiausiai plaukų.

Tankūs plaukai

Storesniems plaukams reikia didesnio plaukų šepetėlio, ypač jei džiovinant plaukus ketinate naudoti apvalų šepetį. Kai plaukai stori ir tankūs, labai svarbu užtikrinti subalansuotą plaukų ir šepečio santykį, – aiškina specialistas Jei šepetys bus per mažas, jį iš esmės suvalgys plaukai.

Banguoti ir garbanoti plaukai

Jei jūsų plaukai banguoti arba garbanoti, iš tikrųjų neturėtumėte jų šukuoti, sako ekspertas vietoj to drėgnus plaukus patepkite drėkinančia plaukų formavimo priemone, tada formuokite pirštais, džiovindami juos difuzoriumi.

 Garbanoti plaukai iš prigimties yra sausesni, o šerių šeriai puikiai paskirsto natūralius aliejus plaukuose, sako specialistas. O jei norite džiovinti plaukus lygiai, norėsite rinktis apvalų šepetį, kad būtų lengviau suimti plaukus ir išlaikyti juos prigludusius, kai lyginsite kiekvieną jų dalį. Jis siūlo rinktis šepetį su metaliniu korpusu, kad geriau praleistų šilumą džiovinant. 

Etniniai / natūralios tekstūros plaukai

Šiuo atveju šepetys tikrai nėra geriausias pasirinkimas. „Jei jūsų plaukai labai garbanoti ar tekstūruoti ir juos nešiojate, rekomenduoju jų visai nešukuoti šepečiu, o naudoti pirštus arba plaukų kirptuvą, kad būtų lengviau apibrėžti tekstūrą”, – pataria ekspertas.

Renkantis apvalaus šepečio dydį reikia atsižvelgti į du dalykus: plaukų ilgį ir norimos sukurti garbanos ar bangos dydį. Apvalūs šepečiai idealiai tinka plaukams suteikti apimties ir kūno formos. Tokį šepetį norite naudoti džiovindami plaukus.

Plaukų priežiūros ekspertai rekomenduoja plaukus šukuoti du kartus per dieną – ryte ir vakare, kad plaukuose pasiskirstytų natūralūs galvos odos aliejai. Taip pat svarbu naudoti skirtingus metodus šukuojant drėgnus ir sausus plaukus.

Tačiau jūsų patikimas šepetys, kuriuo pasitikėjote, iš tikrųjų gali kenkti jūsų plaukams.  Tai panašu į dantytų šepečio ar šukų dantukų slydimą per plaukus. Jie gali pažeisti plauko kutikulę ir sukelti mikrotarpų