Patarimai

Jogos „dieta”

Jogos dieta skirta atrasti idealų kūno svorį, pasiekti emocinį bei dvasinį balansą bei pakeisti jūsų požiūrį į maistą. Tai atskira jogos atšaka kitaip dar vadinama Anna Joga ir tai nėra dieta, skaičiuojanti kalorijų kiekį kiekviename produkte ar sudaranti sudėtingas dietos programas.

Svorio svyravimą lemia tam tikrų vidinių organų sekrecijos. Tai ženklas, kad sutrikusi liaukų veikla, o sutrikimo priežastis – blogai pasirinktas maistas ir besaikis jo vartojimas.

Pavyzdžiui, jei blogai veikia skydliaukė, visas organizmas išeina iš rikiuotės. Žmogus pradeda arba labai storėti, arba labai plonėti. Tokios problemos neišspręsime lieknėjimo pseudo dieta arba vaistais. Kad organizmas atgautų pusiausvyrą, pirmiausia reikia jį išvalyti. Jei svoris per didelis, jį sumažinti galima atliekant vienokias jogos pozas, o kai per mažas, jį padidinti galima atliekant kitokias jogos pozas.
 Kai žmogus valgo per daug ir vartoja daug angliavandenių (krakmolo, cukraus), jis tampa pernelyg storas. Kai jis vartoja daug alkoholio, nori daug angliavandenių. Per didelis svoris ne tik darko žmogaus grožį, bet ir kelia pavojų jo sveikatai, jam gali prasidėti diabetas, širdies ligos ir net būti pažeistos smegenys. Nesitikėkite stebuklo, kad per vieną dieną sulieknėsite. Mėgindami pernelyg greitai numesti svorį pakenksite savo nervų sistemai ir širdžiai, kuri be gydytojo priežiūros (pavyzdžiui, sergant diabetu) neįstengia įveikti badavimo sukelto šoko.

Jogos pozos veikia liaukas, tad jas atliekant galima sumažinti svorį, palaikyti kūno sveikatą, susigrąžinti grakštumą, pakelti raumenų ir audinių tonusą, neleisti jiems suglebti. Jei pastoviai užsiiminėdami Joga laikysitės tinkamos dietos, gerų rezultatų sulauksite greičiau.