Mokamas turinys,  Patarimai

Granuliniai katilai

Nėra nieko geriau, nei atsisėsti ramiai prie židinio, šaltą žiemos vakarą, ir grožėtis vaizdu pro langą. Snaigės elegantiškai krenta, o namuose taip jauku ir šilta. Stebi, kaip nerimąstingai keliauja po miestą ar miestelį praeiviai, o pats ramiai sėdi ir džiaugiesi nuostabiu vakaru. Aišku, gerai tiems, kas turi židinį ir netingi jo prižiūrėti. Kitiems, kam ugnies romantika susideda tik iš to, jog namie šilta yra sukurti įvairūs katilai. Iš ties, prietaisų skirtų šildytis yra nemažai, tačiau norint užtikrinti pastovią šilumą nuosavuose namuose geriausiai tai padaryti padės granuliniai katilai.

Kuo granulinis katilas pranašesnis už kieto kuro katilą? Atsakymai gana paprasti, visų pirma, tai nuolatinis šilumos užtikrinimas, kas reiškia, jog granulinį katilą reikia ženkliai rečiau prižiūrėti. Kietas kuras, toks kaip malkos ar anglys ganėtinai greit išdega ir jas reikia pastoviai keisti, štai granulės į katilą subėga pačios, tad katilą reikės ženkliai rečiau prižiūrėti. Aišku, jei katilas rečiau prižiūrimas, gali pasirodyti, jog jis susidėvės greičiau. Na, panašiai kaip su automobiliu. Granuliniai katilai pasižymi išskirtine medžiagų kokybe, todėl, jie ženkliai rečiau genda už kieto kuro katilus. Be to, pati konstrukcija yra ženkliai tvirtesnė. Dizaino prasme, granulinis katilas nelabai klius į akis, jei name nėra specialaus kambariuko katilui ir boileriui. Dauguma naujos architektūros namų, turi specialias patalpas skirtas žiemos vargams, na bet jei teko įsigyti ne primos naujystės namą, faktas, kad granulinis katilas atrodys ženkliai gražiau, nei tame name buvęs pečius. Iš ties, džiugu, jog technologijų sparta ir išsivystymas, leido pereiti nuo nuolatinės priežiūros reikalaujančio malkinio pečiaus iki granulinio katilo, kuris gabus granulėmis užsipildyti pats. Dabartinės technologojos kuriamos taip, kad žmogui būtų kuo paprasčiau gyventi ir būtų taupomas jo laikas. Tad natūralu, kad sparčiai modernėja ne tik kompiuteriai ar telefonai, bet ir tokie senoviniai dalykai, kaip katilai.

Tai gi, granulinis katilas, tai ne tik gyvenimo kokybę gerinantis dalykas, bet tuo pačiu ir naujausių technologijų produktas. Granuliniai katilai pakeitė, jau daugelio individualių namų savininkų įpročius, kurie tą laiką kurį skirdavo malkų tampymui ir skaldymui, dabar laisvai gali praleisti su visa šeima. Patogus gyvenimas žiemą, nesvarbu ar mieste, ar vienkiemyje, tokia svajonė išsipildo visiems, kurie turi granulinius katilus.