Dietos,  Keto dieta

8 maistingi keto mitybai tinkantys vaisiai

Ketogeninė arba keto dieta yra labai mažai angliavandenių ir daugiau riebalų mitybos planas, pagal kurį angliavandenių suvartojimas dažnai neviršija 20–50 gramų per dieną.

Daugelis maisto produktų, turinčių daug angliavandenių, laikomi draudžiamais laikantis šios dietos, įskaitant tam tikrų rūšių grūdus, krakmolingas daržoves, ankštinius augalus ir vaisius.

Tačiau kai kuriuose vaisiuose yra mažai angliavandenių ir jie gali tilpti į visapusišką keto dietą.

Kai kuriuose taip pat yra daug ląstelienos, nesuvirškinamos angliavandenių rūšies, kuri neįskaičiuojama į bendrą dienos angliavandenių kiekį. Tai reiškia, kad juose yra mažiau neto arba virškinamų angliavandenių. Tai apskaičiuojama iš visų angliavandenių gramų atėmus skaidulų gramus.

Taigi, čia yra 8 maistingi, skanūs ir keto mitybai tinkantys vaisiai.

Avokadai

Nors avokadai dažnai vadinami ir naudojami kaip daržovės, jie biologiškai laikomi vaisiais. Dėl didelio širdžiai naudingų riebalų kiekio avokadai puikiai papildo ketogeninę dietą.

Juose taip pat mažai angliavandenių: 100 gramų porcijoje yra maždaug 8,5 gramo angliavandenių ir beveik 7 gramai skaidulų.

Avokadai taip pat suteikia organizmui daugybę kitų svarbių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą K, folatą, vitaminą C ir kalį.

Arbūzas

Arbūzas yra kvapnus ir malšinantis troškulį vaisius, kurį lengva pridėti prie ketogeninės dietos.

Lyginant su kitais vaisiais, arbūze yra palyginti nedaug angliavandenių, o 1 puodelio (152 gramų) porcijoje yra apie 11,5 gramo angliavandenių ir 0,5 gramo skaidulų.

Beje, atsižvelgiant į kasdienį angliavandenių kiekį, gali tekti pakoreguoti porcijų dydį, kad arbūzas atitiktų jūsų dietą.  Arbūze taip pat gausu įvairių kitų vitaminų ir mineralų, įskaitant vitaminą C, kalį ir varį.

Be to, jame yra likopeno, augalinio junginio, kuris veikia kaip antioksidantas, mažinantis ląstelių pažeidimus ir kovojant su ligomis.

Braškės

Braškės yra maistingos, skanios ir itin naudingos sveikatai.

Mažai angliavandenių ir daug skaidulų turinčios braškės gali sklandžiai derėti su mažai angliavandenių turinčia ar ketogenine dieta.

Tiesą sakant, 1 puodelio (152 gramų) braškių porcija suteikia tik 11,7 gramo angliavandenių ir 3 gramus skaidulų.

Braškės yra puikus kitų mikroelementų, įskaitant vitaminą C, manganą ir folatą, šaltinis. Be to, kaip ir kitų rūšių uogose, braškėse yra antioksidantų, tokių kaip antocianinai, elago rūgštis ir procianidinai.

Citrinos

Citrinos yra populiarūs citrusiniai vaisiai, naudojami gėrimams, patiekalams ir desertams gardinti.

Citrinos gali būti puikus priedas prie ketogeninės dietos, kiekviename vaisiuje yra maždaug 5,5 g angliavandenių ir 1,5 g maistinių skaidulų.

Juose ypač gausu pektino – skaidulų rūšies, kuri gali padėti stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, kovoti su uždegimu ir sulėtinti vėžinių ląstelių augimą.

Citrinose taip pat yra daug kitų maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą C, kalį ir vitaminą B6.

Pomidorai

Nepaisant to, kad pomidorai naudojami kaip daržovė daugeliui patiekalų ir receptų, botaniškai jie priskiriami vaisiams.

Turint žymiai mažesnį angliavandenių kiekį nei daugelyje kitų vaisių, pomidorus lengva įtraukti į subalansuotą ketogeninę dietą. Viename puodelyje (180 gramų) žalių pomidorų yra apie 7 gramai angliavandenių ir 2 gramai skaidulų.

Be to, pomidoruose yra mažai kalorijų ir daug naudingų augalinių junginių, įskaitant likopeną, beta karotiną ir naringeniną.

Avietės

Be to, kad avietės yra vienos sveikiausių uogų, jos puikiai papildo mažai angliavandenių turinčią ar ketogeninę dietą.

Tiesą sakant, 1 puodelis (123 gramai) aviečių suteikia tik 7 gramus neto angliavandenių, nes šis porcijos dydis turi apie 15 gramų angliavandenių ir 8 gramus skaidulų. Kiekvienoje porcijoje taip pat yra geras vitamino C, mangano, vitamino K ir vario kiekis.

Be to, avietėse yra daug antioksidantų, kurie gali sumažinti uždegimą ir sumažinti lėtinių ligų riziką.

Persikai

Persikai yra kaulavaisių rūšis, žinoma dėl neryškios odos ir saldaus, sultingo minkštimo.

Juose yra palyginti mažai angliavandenių, kurių puodelyje yra 14,7 gramų angliavandenių ir 2,5 gramo skaidulų (154 gramai).

Moderuodami porcijos dydį ir derindami persikus su kitais mažai angliavandenių turinčiais maisto produktais, šį skanų vaisių galite įtraukti į sveiką keto dietą.

Be to, juose gausu kitų svarbių mikroelementų, įskaitant vitaminą C, vitaminą A, kalį ir niaciną.

Karambola

Žvaigždžių vaisiai, dar vadinami karambola, yra ryškūs, žvaigždės formos atogrąžų vaisiai, kilę iš Pietryčių Azijos.

Nors žvaigždžių vaisiai nėra tokie įprasti kaip daugelis kitų rūšių vaisių, jie yra populiarus ketogeninės dietos besilaikančių žmonių pasirinkimas dėl mažo angliavandenių kiekio.

Tiesą sakant, 1 puodelio (108 gramų) žvaigždžių vaisių porcijoje yra vos 7,3 gramo angliavandenių ir 3 gramai skaidulų. Žvaigždžių vaisiuose taip pat gausu vitamino C, vario, kalio ir pantoteno rūgšties.

Ir pabaigai

Nors vaisiai dažnai draudžiami laikantis  ketogeninės dietos, tačiau į dietą galima įtraukti vaisių, kuriuose yra mažai angliavandenių. Tokių kaip šie 8 paminėti.

Be to, kad iš šių vaisių yra mažai angliavandenių ir daug skaidulų, jie siūlo daug kitų svarbių vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie palaiko bendrą sveikatą.

Mėgaukitės šiais vaisiais saikingai kartu su įvairiais kitais mažai angliavandenių turinčiais maisto produktais kaip visapusiškos ketogeninės dietos dalimi.