Dietos

Maisto papildai svorio metimui ir lieknėjimui

Dvidešimt pirmo amžiaus žmonių gyvenimo būdas nėra pats sveikiausias. Didelė sparta, asmeninio ir viešojo transporto naudojimasis, didelis kiekis greito ar šaldyto maisto – visa tai nėra sveika. Vienas iš tokio gyvenimo būdo padarinių – viršsvoris. Kai kurie žmonės bando kompensuoti tokio gyvenimo būdo neigiamus padarinius (įskaitant ir perteklinius kilogramus) ir paskirti laiko sveiko maisto ruošimui ar sportui sporto salėje. Bet ne visi turi tam laiko ar galimybių. Ką tuomet daryti, kai nėra laiko sportui ar kruopščiai paruoštam mitybos planui, bet nesinori ir toliau stebėti augantį viršsvorį? Tokie žmonės ieško paprastesnių sprendimų ir vienas tokių yra maisto papildai lieknėjimui.

Žmonių su tokiomis problemomis ir tokioje gyvenimo situacijoje yra tikrai daug, ką netiesiogiai įrodo ir tai, kiek įvairiausių liekninančių papildų galima aptikti bet kurioje sveikatingumo parduotuvėje ar vaistinėje. Bet turbūt galime drąsiai teigti, kad dalis tokių papildų yra tik reklaminis triukas, o jų veiksmingumas – mažų mažiausiai neįrodytas ir todėl neaiškus. Praktiškai kiekvienas augalas ar cheminis junginys, turintis bet kokių galimai svorį mažinančių efektų, gali būti parduodamas kaip liekninantis papildas. Bet nors techniškai toks papildas gali padėti mažinti viršsvorį, jo efektyvumas gali būti toks mažas, kad visais praktiniais sumetimais jis tikrai neduos jokio apčiuopiamo rezultato.

Bet tai nereiškia, kad visi iki vieno papildai, skirti svorio mažinimui, yra neveiksmingi. Yra ir tokių, kurie yra įrodę savo veiksmingumą. Keletą tokių, kurių efektyvumas yra pagrįstas patirtimi ir tyrimais, jums ir pateiksime.

Žaliosios arbatos ekstraktas

Žaliosios arbatos ekstraktas yra vienas iš žinomesnių natūralių maisto papildų svorio metimui. Jis veikia sumažindamas apetitą ir pagreitindamas medžiagų apykaitą, kas padeda sudeginti papildomas kalorijas.

Ekstraktas, kaip ir pati arbata, taip pat savo sudėtyje turi kofeino ir antioksidantų.

Vitaminai

B grupės vitaminai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose. Dirbtinai didinant jų kiekį teigiamų rezultatų tikėtis nereikėtų, tačiau viršsvoris gali susidaryti, jei organizmui trūksta šių vitaminų, o papildai gali padėti užkamšyti šią spragą.

Linolio rūgštis

Tai – dar vienas dažnai svorio metimui siūlomas papildas. Manoma, kad jis padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų ir vietoje jų užsiauginti daugiau raumenų.

Karnitinas

Karnitinas yra amino rūgštis, kuri prisideda prie riebalų ir angliavandenių pavertimo energija. Atsiradus šios amino rūgšties trūkumui, jūsų organizmas pradeda kaupti riebalus užuot juos deginęs. Karnitinas taip pat gali padėti sumažinti apetitą, kas taip pat padidina

Jis dažniausiai naudojamas sportuojant, nes padidina treniruotės veikmsingumą.

Kur įsigyti?

Šių bei kitų papildų lieknėjimui ir svorio metimui galite ieškoti bet kurioje papildų parduotuvėje, pvz.:

https://www.nutriwell.lt/kategorija/papildai-sportui/papildai-lieknejimui/

https://www.gintarine.lt/maisto-papildai-lieknejantiesiems

Kaip padidinti papildų veiksmingumą?

Bet kurie papildai svorio metimui bus veiksmingiausia tuomet, jei suderinsite juos su gyvenimo būdo pokyčiais. Tinkama mityba, fizinis aktyvumas ir pakankamas poilsis yra labai svarbios sąlygos svorio metimui net vartojant tam skirtus papildus.