Dietos

Kiaušinių dieta

Kiaušinių dieta išpopuliarėjo dėka gerai žinomų žmonių pranešimų, jog jie sėkmingai     numetė svorio valgydami vien kiaušinius.

Yra žinoma, jog Adrian‘ui Brody, besiruošiant filmo „Pianistas“ vaidmeniui, pavyko numesti ~14 kilogramų masės laikantis kiaušinių dietos. Jis aiškino, jog nesimaitino vien kiaušiniais, bet naudojo įvairiais maisto variacijas, pavyzdžiui, pusryčiams — kiaušiniai, pietums – mažas gabaliukas keptos vištienos bei truputis žuvies su garuose virtomis daržovėmis vakarienei.

Kiaušinių dietos pagrindai

Yra daug kiaušinių dietų variantų, bet pati populiariausia dieta nesusideda vien iš jų valgymo. Tiesiog, didžioji dalis gaunamų baltymų yra gaunama iš kiaušinių.

Iš esmės, ši dieta yra Atkinso dietos variacija, kuomet tikslas yra sumažinti pasisavinamų angliavandenių kiekį. Šio tipo dieta pusryčiams rekomenduoja valgyti nemažiau nei du kiaušinius kartu su greipfrutu bei nedaug angliavandenių turinčiomis daržovėmis.

Pietūs ir vakarienė, taip pat, susideda iš kelių kiaušinių arba nedidelės porcijos liesos mėsos (vištiena ir  pan.) ar žuvies. Salotų bei mažai angliavandenių turinčių daržovių kiekiai beveik neribojami, o vaisių rekomenduojama nepadauginti. Kitų, angliavandenių turinčių produktų, tokių kaip, duona, makaronai bei bulvės vartojimas turėtų būti griežtai ribojamas.

Kita šios dietos versija vadinamas „kiaušinių ir greipfrutų dieta“. Ją sudaro pusės greipfruto valgymas su kiekvienu valgiu. Likusi dalis dietos beveik identiška aprašytai viršuje.
Pati ekstremaliausia šios dietos versija susideda vien iš kietai virtų kiaušinių bei vandens (tiek pusryčiams, pietums bei vakarienei).  Šis variantas ypač nerekomenduotinas, vaikams, paaugliams bei senyvo amžiaus žmonėms.

Rekomenduojami maisto produktai

Kiaušiniai (virti), liesa mėsa bei žuvis, nedaug angliavandenių turinčios daržovės, greipfrutai, vanduo.

Pavyzdinis dienos meniu

Pusryčiai

2 virti kiaušiniai.
½ greipfruto.

Pietūs

Vištiena be odos (geriausia virta).
Salotos.

Vakarienė

2 kiaušinių omletas su špinatais ir pomidorais.

Išvados

Iš tikrųjų, kiaušinių dieta ganėtinai veiksminga, ypatingai ta versija, kuri neleidžia vartoti kitų produktų išskyrus kiaušinių. Nors kūno svoris gali sumažėti ganėtinai ženkliai ir greitai, tačiau yra tikimybė, jog jis po truputį sugrįš baigus laikytis dietos.

Akivaizdu, jog vien kiaušinių valgymas nėra sveikas mūsų organizmui, todėl rekomenduojama derinti maisto produktus ir bandyti gauti angliavandenių bei mineralinių medžiagų, idant nesijaustume, nuolat pavargę ir mieguisti.

Padangos PadanguParduotuve.lt