Mokamas turinys,  Patarimai

Dantų implantai: pilno dantų „komplekto“ reikšmė sveikatai ir grožiui

Šįkart pažvelkite į save veidrodyje ne tokiu atsainiu, kasdieniu žvilgsniu (ir ką gi ten naujo aš pamatysiu?!), bet…kritiškai. Nors sakoma, jog save reikia mylėti tokį, koks esi, yra visa eilė nepasitenkinimą keliančių išvaizdos detalių, kurių buvimas/nebuvimas priklauso tik nuo mūsų pačių (ne genetikos, gamtos ar kaimynės!). Sudarykite sąrašą konkrečių detalių, kurias savo išvaizdoje norėtumėte pakeisti. Gražesnė figūra neabejotinai atsidurtų daugelio sąrašų viršuje, kažkur turėtume rasti ir užrašą „graži šypsena“. Ne veltui pastaroji lyriškai vadinama sielos veidrodžiu: nuoširdi šypsena daugelį išvaizdos defektų paverčia nepastebimais. Deja, dažno dantys patys yra didelė problema, reikalaujanti išskirtinio dėmesio (šypseną, aišku, tokiu atveju esame priversti tarsi užtrauktuku užtraukti). Kokį vaidmenį, kalbant apie žmogaus išvaizdą bei sveikatą, vaidina dantų implantai ir kodėl greta šių sakinyje puikiai dera ir „dietos“ sąvoka?

Dantų implantai – ne tik dėl grožio, bet ir sveikatos

Odontologai, kalbėdami apie apgailėtiną tautiečių burnos būklę, drįsta šią pavadinti…epidemine. Remiantis vieno iš atliktų tyrimų duomenimis, bent vieno danties trūksta kas antram lietuviui, o šiek tiek daugiau nei trečdalio apklaustųjų burnoje nėra net iki 5 dantų. Faktą, jog dantis lūžo ar šį teko išrauti, gali lemti daug faktorių: paveldimumas, burnos ertmės ligos ar kitų susirgimų komplikacijos, vartojamų medikamentų šalutinis poveikis, traumos. Aišku, didelę įtaką turi ir netinkami burnos ertmės higienos įgūdžiai. Net suvokdami faktą, kiek daug veiksnių įtakoja dantų būklę, žvelgiant į žmogų, neturintį vieno ar kelių burnos „gyventojų“, automatiškai imame šiam klijuoti tam tikras etiketes.

Smerkti žmonių negalima, tačiau apibarti už aplaidumą būtina. Modernios technologijos dėka užtenka vos kelių vizitų pas specialistą, jog natūraliai atrodantys dantų implantai „išdygtų“ paciento burnoje. Ne pasiteisinimas ir gyvenamoji vieta (specialistai dirba ne tik didžiuosiuose miestuose bei, kita vertus, atstumai mūsų šalyje tikrai nėra neįveikiami) ar net…kaina. Didelė dalis specialistų, teikiančių dantų implantacijos paslaugą, bendradarbiauja su vartojimo paskolų bendrovėmis ir siūlo specializuotas paskolas būtent šiai sričiai: jei skolinatės kelionei, kodėl jūsų investicija netampa dantų implantai?

Dantų implantai atlieka svarbų vaidmenį ne tik kuriant savo įvaizdį visuomenėje ar vertinant išvaizdą – tvarka burnoje tiesiogiai susijusi su sveikata bendrąja prasme. Jei burnoje truks vieno ar kelių dantų, kentės likusieji dantys – šie išsikraipys, deformuosis sąkandis bei pats žandikaulis. Negana to, bus sunkiau sukramtyti maistą ir dėl to prasidės virškinimo problemos. Kuo ilgiau atidedamas dantų implantacijos procesas, tuo su sveikata susijusios problemos gilėja, o šių gydymo sąskaita auga…

Dantų implantai ir dietos: kas čia bendro?

Didelei daliai moterų tobuli figūros linkiai yra svarbiausias prioritetas (tas iškritęs krūminis dantukas, kurio nebuvimo niekas nemato, palauks). Tačiau pagalvokite, ar tikrai 90-60-90 gali atpirkti plačią šypseną? Ir apskritai, kas sakė, jog negalite turėti ir vieno, ir kito? Netgi privalote! Neturėdami sveikų (ir pilno komplekto!) dantų, negalėsite įgyvendinti vieno esminių taisyklingos mitybos principų, su kuriuo glaudžiai siejasi kiekviena dieta – ilgo kramtymo, gerinančio virškinimą bei „prišaukiančio“ sotumą. Ir, tikėtina, dėl to net pati griežčiausia dieta neatneš pageidaujamų rezultatų.

Svarbiausia – mylėti save ir skirti sau pakankamai dėmesio. Nesvarbu, ar tai būtų dieta, skirta atsikratyti keleto papildomų kilogramų, ar dantų implantai, grąžinantys galimybę ir vėl plačiai šypsotis.