Dietos,  Dietos moterims,  Dietos vyrams

Biogeninė dieta – maisto derinimo receptai

Biogeninė dieta – gera pradžia tiems, kurie nusprendė laikytis maisto derinimo principų. Jos reikėtų laikytis ne mažiau kaip 10 dienų. Per tą laiką neabejotinai palengvėsite keliais kilogramais, bet tai – ne pagrindinis biogeninės dietos tikslas. Svarbiausia, kad išsivaliusiame organizme paspartėja medžiagų apykaita ir ląstelių dalijimosi pro­cesai, o tai puikiai veikia ne tik savijautą, bet ir išvaizdą. Tuomet tikrai nesinorės grįžti prie senųjų mitybos įpročių.

4 produktų grupės

Jas svarbu žinoti, nes 10 dienų būtina visiškai atsisakyti 4 grupės produktų ir kuo mažiau vartoti maisto iš 3 grupės sąrašo.

Biogeniniai. Jie skatina gyvybines organizmo galias, suteikia energijos. Tai sėklos, daiginti grūdai, šviežios daržovių bei vaisių sultys.

Bioaktyvūs. Jie gerina visų orga­nizmo ląstelių veiklą. Tai šviežios daržovės bei vaisiai, riešutai, rauginti pieno produktai.

Biostatiniai. Kitaip tariant, tai neutralūs produktai, kurie nei ken­kia, nei teikia ypatingos naudos. Tai virtos daržovės, kruopų košės, žuvis, mėsa, pienas, kiaušiniai.

Biocidiniai. Šie produktai teršia organizmą, o vartojami didesniais kiekiais didina įvairių ligų riziką. Tai visi rafinuoti ir koncentruoti produktai, taip pat tie, kuriuose daug sintetinių priedų – dažiklių, konservantų, stabilizatorių.

1 ir 2 dienos
Rytą tuščiu skrandžiu reikia išgerti stiklinę drungno vandens su pusės citrinos sultimis ir šaukšteliu medaus. Pusryčiams ir pietums – šviežiai spaustos daržovių sul­tys (jų galima gerti tiek, kiek norisi). Visą dieną galima gurkšnoti medumi saldintą žaliąją arbatą, o vakarienei suvalgyti šviežių vaisių.
3-8 dienos
Rytą tuščiu skrandžiu reikia išgerti stiklinę drungno vandens su pusės cit­rinos sultimis ir šaukšteliu medaus. Valgiaraštį turi sudaryti tik 1 ir 2 grupių produktai: šviežiai spaustos daržovių sultys, vaisiai, nevirtų daržovių salotos su sėmenimis, saulėgrąžų, sezamų ar moliūgų sėklomis. Be to, galima gerti daug žaliosios arbatos ir vaistažolių antpilų.

9 ir 10 dienos
Rytą tuščiu skrandžiu reikia išgerti stiklinę drungno vandens su pusės citrinos sultimis ir šaukšteliu medaus. Be to, ką valgėte ankstesnėmis dieno­mis, į savo valgiaraštį galite įtraukti ir 3 grupės produktų: virtų bulvių, ryžių, rupaus malimo duonos ir kurį nors baltymingą produktą (žuvį, paukštieną, jautieną).

Biogeninių patiekalų receptai

Vaisių kokteilis

Bananas, persikas, stiklinė apelsinų sulčių, kiaušinio trynys. Vaisius sutrinti maišikliu ir sumaišyti su išplaktu tryniu bei sultimis. Vietoj per­siko galima įdėti 2 nektarinus, o apelsinų sultis pakeisti obuolių (bet taip pat šviežiai spaustomis).

Avižų dribsnių ir obuolių salotos

2 šaukštai avižų dribsnių, obuolys, indelis (125 g) natūralaus jogurto, šaukštas saulėgrąžų, sezamų ar moliūgų sėklų. Dribsnius užpilti keliais šaukštais vandens ir palikti išbrinkti. Paskui juos sumaišyti su stambiai tarkuotu obuoliu, sėklomis bei jogurtu.

Daržovių salotos

Ketvirtis kopūsto gūžės, morka, pusė pa­prikos ankšties, šaukštas saulėgrąžų sėklų. Padažui – po šaukštą alyvuogių alie­jaus, citrinų sulčių ir medaus. Kopūstą ir morką stambiai sutarkuoti, papriką smulkiai supjaustyti. Viską sumaišyti, suberti saulėgrąžas ir užpilti padažu, išplaktu iš nurodytų produktų.

pigūs batai internetu